Damien ECKSTEIN Access
2005-10-22 Geneva 176 cm Ville-La-Grand ⛸ des de 2014 student Classificació Mundial: #255 Senior Men (70 pts, 2025/2026)
Entrenador: Laurent Alvarez Coreògraf: Laurent Alvarez
Progressió de puntuacions
Mapa d'elements ⓘ
Millor Personal
| Categoria | Segment | Puntuació | Assolit a | Temporada |
|---|---|---|---|---|
| Senior Men | Programa Curt | 57.04no oficial | Dreitannen-Cup 26 (Olten/SUI) | 2026/2027 |
| Senior Men | Patinatge Lliure | 97.48no oficial | Coupe Erguel 2025 (Saint-Imier/SUI) | 2025/2026 |
| Senior Men | Total | 152.85no oficial | Coupe Erguel 2025 (Saint-Imier/SUI) | 2025/2026 |
Millors personals de categories anteriors
| Categoria | Segment | Puntuació | Assolit a | Temporada |
|---|---|---|---|---|
| 26 Junior Men Pc | Total | 43.34no oficial | Coupe de Lausanne 2022 (Lausanne/SUI) | 2022/2023 |
| Bronze A G | Patinatge Lliure | 32.22no oficial | Coupe d'Erguël 2017 (SUI) | 2017/2018 |
| Bs Men Bronze | Total | 30.43no oficial | 21. Zueri Leu Cup 2017 (SUI) | 2017/2018 |
| Espoirs Boys | Programa Curt | 20.04no oficial | 10ème Trophée Romand (SUI) | 2018/2019 |
| Espoirs Boys | Patinatge Lliure | 34.78no oficial | 10ème Trophée Romand (SUI) | 2018/2019 |
| Espoirs U14 Boys | Programa Curt | 27.71no oficial | Championnats Romands 2019 (SUI) | 2019/2020 |
| Espoirs U14 Boys | Patinatge Lliure | 41.51no oficial | Championnats Romands 2019 (SUI) | 2019/2020 |
| Jugend Boys | Programa Curt | 26.33no oficial | EVBN Meisterschaft und Swiss Cup 2019 (SUI) | 2019/2020 |
| Jugend Boys | Patinatge Lliure | 44.01no oficial | 16. Eulach Cup (SUI) | 2019/2020 |
| Jugend Boys | Total | 69.87no oficial | 16. Eulach Cup (SUI) | 2019/2020 |
| Jugend Boys U14 | Programa Curt | 20.28no oficial | Schweizermeisterschaften Mini und Jugend (SUI) | 2018/2019 |
| Jugend Boys U14 | Patinatge Lliure | 38.18no oficial | Schweizermeisterschaften Mini und Jugend (SUI) | 2018/2019 |
| Jugend Boys U14 | Total | 58.46no oficial | Schweizermeisterschaften Mini und Jugend (SUI) | 2018/2019 |
| Junior Men | Programa Curt | 55.20no oficial | Coupe du printemps Luxembourg 2024 (Luxembourg/LUX) | 2023/2024 |
| Junior Men | Patinatge Lliure | 107.15no oficial | Coupe du printemps Luxembourg 2024 (Luxembourg/LUX) | 2023/2024 |
| Junior Men | Total | 162.35no oficial | Coupe du printemps Luxembourg 2024 (Luxembourg/LUX) | 2023/2024 |
| Junior Men Pl | Patinatge Lliure | 71.80no oficial | 29ème Coupe du Rhône (SUI) | 2021/2022 |
| Senior Men FS | Total | 77.56no oficial | Coupe de Lausanne 2025, Lausanne (Lausanne/SUI) | 2025/2026 |
| Senior Men Short Program | Total | 52.43no oficial | New Season Cup 2026, Sion (Sion/SUI) | 2026/2027 |
| Seniors Men | Programa Curt | 53.66no oficial | Vogellisis Cup (Adelboden/SUI) | 2025/2026 |
| Seniors Men | Patinatge Lliure | 89.17no oficial | Pilatus Cup 24 (Luzern/SUI) | 2024/2025 |
| Seniors Men | Total | 140.87no oficial | Pilatus Cup 24 (Luzern/SUI) | 2024/2025 |
| Sev Jugend U14 Men | Programa Curt | 19.35no oficial | 22. Zueri Leu Cup 2018 (SUI) | 2018/2019 |
| Sev Jugend U14 Men | Patinatge Lliure | 35.57no oficial | 22. Zueri Leu Cup 2018 (SUI) | 2018/2019 |
| Sev Jugend U14 Men | Total | 54.92no oficial | 22. Zueri Leu Cup 2018 (SUI) | 2018/2019 |
| Speranze Boys U14 | Programa Curt | 26.14no oficial | CAMPIONATI SVIZZERI MINI E SPERANZE 2020 (SUI) | 2019/2020 |
| Speranze Boys U14 | Patinatge Lliure | 45.20no oficial | CAMPIONATI SVIZZERI MINI E SPERANZE 2020 (SUI) | 2019/2020 |
| Speranze Boys U14 | Total | 71.34no oficial | CAMPIONATI SVIZZERI MINI E SPERANZE 2020 (SUI) | 2019/2020 |
| Test Skate Junior Men Pl | Total | 85.26no oficial | Coupe de Lausanne 2023 (Lausanne/SUI) | 2023/2024 |
Millors resultats 2026/2027
| Categoria | Segment | Puntuació | Assolit a |
|---|---|---|---|
| Senior Men | Programa Curt | 57.04no oficial | Dreitannen-Cup 26 (Olten/SUI) |
| Senior Men | Patinatge Lliure | 94.49no oficial | Dreitannen-Cup 26 (Olten/SUI) |
| Senior Men | Total | 151.53no oficial | Dreitannen-Cup 26 (Olten/SUI) |
| Senior Men Short Program | Programa Curt | 52.43no oficial | New Season Cup 2026, Sion (Sion/SUI) |
| Senior Men Short Program | Total | 52.43no oficial | New Season Cup 2026, Sion (Sion/SUI) |
Millors resultats 2025/2026
| Categoria | Segment | Puntuació | Assolit a |
|---|---|---|---|
| Senior Men | Programa Curt | 55.37no oficial | Coupe Erguel 2025 (Saint-Imier/SUI) |
| Senior Men | Patinatge Lliure | 97.48no oficial | Coupe Erguel 2025 (Saint-Imier/SUI) |
| Senior Men | Total | 152.85no oficial | Coupe Erguel 2025 (Saint-Imier/SUI) |
| Senior Men FS | Patinatge Lliure | 77.56no oficial | Coupe de Lausanne 2025, Lausanne (Lausanne/SUI) |
| Senior Men FS | Total | 77.56no oficial | Coupe de Lausanne 2025, Lausanne (Lausanne/SUI) |
| Seniors Men | Programa Curt | 53.66no oficial | Vogellisis Cup (Adelboden/SUI) |
| Seniors Men | Patinatge Lliure | 88.22no oficial | PilatusCup25 (Luzern/SUI) |
| Seniors Men | Total | 140.55no oficial | PilatusCup25 (Luzern/SUI) |
Millors puntuacions de temporades anteriors
Millors resultats 2024/2025
| Categoria | Segment | Puntuació | Assolit a |
|---|---|---|---|
| Junior Men | Programa Curt | 45.96no oficial | Test Skate 2024 (Dübendorf/SUI) |
| Junior Men | Patinatge Lliure | 82.03no oficial | Test Skate 2024 (Dübendorf/SUI) |
| Junior Men | Total | 127.99no oficial | Test Skate 2024 (Dübendorf/SUI) |
| Senior Men | Programa Curt | 52.45no oficial | Open ARP & Championnats romands 2025 (Champéry/SUI) |
| Senior Men | Patinatge Lliure | 91.52no oficial | Swiss Senior and Junior Championships 2025, Geneva (Genève/SUI) |
| Senior Men | Total | 139.24no oficial | Open ARP & Championnats romands 2025 (Champéry/SUI) |
| Seniors Men | Programa Curt | 51.70no oficial | Pilatus Cup 24 (Luzern/SUI) |
| Seniors Men | Patinatge Lliure | 89.17no oficial | Pilatus Cup 24 (Luzern/SUI) |
| Seniors Men | Total | 140.87no oficial | Pilatus Cup 24 (Luzern/SUI) |
Millors resultats 2023/2024
| Categoria | Segment | Puntuació | Assolit a |
|---|---|---|---|
| Junior Men | Programa Curt | 55.20no oficial | Coupe du printemps Luxembourg 2024 (Luxembourg/LUX) |
| Junior Men | Patinatge Lliure | 107.15no oficial | Coupe du printemps Luxembourg 2024 (Luxembourg/LUX) |
| Junior Men | Total | 162.35no oficial | Coupe du printemps Luxembourg 2024 (Luxembourg/LUX) |
| Test Skate Junior Men Pl | Patinatge Lliure | 85.26no oficial | Coupe de Lausanne 2023 (Lausanne/SUI) |
| Test Skate Junior Men Pl | Total | 85.26no oficial | Coupe de Lausanne 2023 (Lausanne/SUI) |
Millors resultats 2022/2023
| Categoria | Segment | Puntuació | Assolit a |
|---|---|---|---|
| 26 Junior Men Pc | Programa Curt | 43.34no oficial | Coupe de Lausanne 2022 (Lausanne/SUI) |
| 26 Junior Men Pc | Total | 43.34no oficial | Coupe de Lausanne 2022 (Lausanne/SUI) |
| Junior Men | Programa Curt | 46.73no oficial | Coupe du Rhône 2022 (Monthey/SUI) |
| Junior Men | Patinatge Lliure | 89.00no oficial | Coupe du Rhône 2022 (Monthey/SUI) |
| Junior Men | Total | 135.73no oficial | Coupe du Rhône 2022 (Monthey/SUI) |
Millors resultats 2021/2022
| Categoria | Segment | Puntuació | Assolit a |
|---|---|---|---|
| Junior Men | Programa Curt | 42.40no oficial | 13ème Trophée romand, Lausanne (SUI) |
| Junior Men | Patinatge Lliure | 86.02no oficial | CHAMPIONNATS GENEVOIS 2022 (SUI) |
| Junior Men | Total | 110.52no oficial | Dreitannen-Cup 2021 (SUI) |
| Junior Men Pl | Patinatge Lliure | 71.80no oficial | 29ème Coupe du Rhône (SUI) |
Millors resultats 2019/2020
| Categoria | Segment | Puntuació | Assolit a |
|---|---|---|---|
| Espoirs U14 Boys | Programa Curt | 27.71no oficial | Championnats Romands 2019 (SUI) |
| Espoirs U14 Boys | Patinatge Lliure | 41.51no oficial | Championnats Romands 2019 (SUI) |
| Jugend Boys | Programa Curt | 26.33no oficial | EVBN Meisterschaft und Swiss Cup 2019 (SUI) |
| Jugend Boys | Patinatge Lliure | 44.01no oficial | 16. Eulach Cup (SUI) |
| Jugend Boys | Total | 69.87no oficial | 16. Eulach Cup (SUI) |
| Speranze Boys U14 | Programa Curt | 26.14no oficial | CAMPIONATI SVIZZERI MINI E SPERANZE 2020 (SUI) |
| Speranze Boys U14 | Patinatge Lliure | 45.20no oficial | CAMPIONATI SVIZZERI MINI E SPERANZE 2020 (SUI) |
| Speranze Boys U14 | Total | 71.34no oficial | CAMPIONATI SVIZZERI MINI E SPERANZE 2020 (SUI) |
Millors resultats 2018/2019
| Categoria | Segment | Puntuació | Assolit a |
|---|---|---|---|
| Espoirs Boys | Programa Curt | 20.04no oficial | 10ème Trophée Romand (SUI) |
| Espoirs Boys | Patinatge Lliure | 34.78no oficial | 10ème Trophée Romand (SUI) |
| Jugend Boys U14 | Programa Curt | 20.28no oficial | Schweizermeisterschaften Mini und Jugend (SUI) |
| Jugend Boys U14 | Patinatge Lliure | 38.18no oficial | Schweizermeisterschaften Mini und Jugend (SUI) |
| Jugend Boys U14 | Total | 58.46no oficial | Schweizermeisterschaften Mini und Jugend (SUI) |
| Sev Jugend U14 Men | Programa Curt | 19.35no oficial | 22. Zueri Leu Cup 2018 (SUI) |
| Sev Jugend U14 Men | Patinatge Lliure | 35.57no oficial | 22. Zueri Leu Cup 2018 (SUI) |
| Sev Jugend U14 Men | Total | 54.92no oficial | 22. Zueri Leu Cup 2018 (SUI) |
Millors resultats 2017/2018
| Categoria | Segment | Puntuació | Assolit a |
|---|---|---|---|
| Bronze A G | Patinatge Lliure | 32.22no oficial | Coupe d'Erguël 2017 (SUI) |
| Bs Men Bronze | Patinatge Lliure | 30.43no oficial | 21. Zueri Leu Cup 2017 (SUI) |
| Bs Men Bronze | Total | 30.43no oficial | 21. Zueri Leu Cup 2017 (SUI) |
Temporada 2026/2027
| Data | Esdeveniment | Categoria | Lloc | Punts | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 18–20.09.2026 | Dreitannen-Cup 26 Olten/SUI |
Senior Men | 3 | 151.53 |
Short Program 3 (57.04) Free Skating 3 (94.49)
|
| 12–13.09.2026 | New Season Cup 2026, Sion Sion/SUI |
Senior Men Short Program | 1 | 52.43 |
Short Program 1 (52.43)
|
Temporada 2025/2026
| Data | Esdeveniment | Categoria | Lloc | Punts | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 30.01–01.02.2026 | Trophée romand 2026, Meyrin Meyrin/SUI |
Senior Men | 1 | 132.72 |
Short Program 1 (52.34) Free Skating 1 (80.38)
|
| 29.01.2026 | Championnat genevois 2026 Thônex/SUI |
Senior Men | 1 | 95.51 |
Free Skating 1 (95.51)
|
| 19–21.12.2025 | Swiss Championships 2025 Nat. 7 Lugano/SUI |
Senior Men | 7 | 138.77 |
Short Program 7 (52.53) Free Skating 7 (86.24)
|
| 05–07.12.2025 | PilatusCup25 Luzern/SUI |
Seniors Men | 1 | 140.55 |
Short Program 1 (52.33) Free Skating 1 (88.22)
|
| 21–23.11.2025 | Vogellisis Cup Adelboden/SUI |
Seniors Men | 1 | 136.57 |
Short Program 1 (53.66) Free Skating 1 (82.91)
|
| 17–19.10.2025 | Coupe Erguel 2025 Saint-Imier/SUI |
Senior Men | 1 | 152.85 |
Short Program 1 (55.37) Free Skating 1 (97.48)
|
| 18–21.09.2025 | Dreitannen-Cup 25 Olten/SUI |
Senior Men | 2 | 143.29 |
Short Program 1 (53.01) Free Skating 2 (90.28)
|
| 13–14.09.2025 | Coupe de Lausanne 2025, Lausanne Lausanne/SUI |
Senior Men FS | 1 | 77.56 |
Free Skating 1 (77.56)
|
Resultats de temporades anteriors
Temporada 2024/2025
| Data | Esdeveniment | Categoria | Lloc | Punts | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 10–12.01.2025 | Open ARP & Championnats romands 2025 Champéry/SUI |
Senior Men | 1 | 139.24 |
Short Program 1 (52.45) Free Skating 1 (86.79)
|
| 13–15.12.2024 | Swiss Senior and Junior Championships 2025, Geneva Nat. 5 Genève/SUI |
Senior Men | 5 | 139.18 |
Short Program 5 (47.66) Free Skating 5 (91.52)
|
| 06–08.12.2024 | Pilatus Cup 24 Luzern/SUI |
Seniors Men | 1 | 140.87 |
Short Program 1 (51.70) Free Skating 1 (89.17)
|
| 14–17.11.2024 | Skate Celje 2024 - ISU Celje/SLO |
Senior Men | 4 | 134.17 |
Short Program 4 (45.84) Free Skating 3 (88.33)
|
| 18–20.10.2024 | Coupe du Rhône 2024, Monthey Monthey/SUI |
Seniors Men | 1 | 127.98 |
Short Program 1 (48.33) Free Skating 1 (79.65)
|
| 19–23.09.2024 | Dreitannen-Cup 24 Olten/SUI |
Seniors Men | 1 | 32.82 |
Short Program 1 (32.82)
|
| 10–11.08.2024 | Test Skate 2024 Dübendorf/SUI |
Junior Men | 3 | 127.99 |
Short Program 3 (45.96) Free Skating 3 (82.03)
|
Temporada 2023/2024
| Data | Esdeveniment | Categoria | Lloc | Punts | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 21.04.2024 | Championnats genevois 2024, Trois-Chêne Thônex/SUI |
Junior Men | 1 | 88.14 |
Free Skating 1 (88.14)
|
| 15–17.03.2024 | Coupe du printemps Luxembourg 2024 Luxembourg/LUX |
Junior Men | 1 | 162.35 |
Short Program 1 (55.20) Free Skating 1 (107.15)
|
| 26–28.01.2024 | Trophée Romand 2024 Chaux-de-Fonds/SUI |
Junior Men | 1 | 129.44 |
Short Program 2 (41.15) Free Skating 1 (88.29)
|
| 12–14.01.2024 | Championnat romand 2024, Monthey Monthey/SUI |
Junior Men | 3 | 121.79 |
Short Program 3 (44.10) Free Skating 3 (77.69)
|
| 15–17.12.2023 | Swiss Elite Championships 2024 🏅 Nat. 3 Küsnacht/SUI |
Junior Men | 3 | 136.42 |
Short Program 2 (50.54) Free Skating 3 (85.88)
|
| 24–26.11.2023 | EVBN-Cup Grindelwald/SUI |
Junior Men | 2 | 138.66 |
Short Program 2 (47.48) Free Skating 2 (91.18)
|
| 26–29.10.2023 | Swiss Ice Skating Open 2023, Lausanne SUI Lausanne/SUI |
Junior Men | 6 | 129.66 |
Short Program 6 (50.62) Free Skating 6 (79.04)
|
| 22–24.09.2023 | Dreitannen-Cup Olten/SUI |
Junior Men | 1 | 141.49 |
Short Program 1 (47.95) Free Skating 1 (93.54)
|
| 16–17.09.2023 | Coupe de Lausanne 2023 Lausanne/SUI |
Test Skate Junior Men Pl | 1 | 85.26 |
Free Skating 1 (85.26)
|
Temporada 2022/2023
| Data | Esdeveniment | Categoria | Lloc | Punts | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 23.04.2023 | Championnats genevois 2023, Meyrin Meyrin/SUI |
Junior Men | 1 | 74.61 |
Free Skating 1 (74.61)
|
| 21–22.01.2023 | SM Junioren - Mixed Age Nat. 4 Dübendorf/SUI |
Junior Men | 4 | 120.58 |
Short Program 4 (41.01) Free Skating 4 (79.57)
|
| 02–04.12.2022 | Coupe du Rhône 2022 Monthey/SUI |
Junior Men | 1 | 135.73 |
Short Program 1 (46.73) Free Skating 1 (89.00)
|
| 18–20.11.2022 | 25. Züri Leu Cup Zürich-Oerlikon/SUI |
Junior Men | 2 | 108.10 |
Short Program 2 (41.19) Free Skating 2 (66.91)
|
| 14–16.10.2022 | Trophée Romand 2022, Lausanne Lausanne/SUI |
Junior Men | 1 | 116.28 |
Short Program 1 (39.66) Free Skating 1 (76.42)
|
| 16–18.09.2022 | Coupe de Lausanne 2022 Lausanne/SUI |
26 Junior Men Pc | 1 | 43.34 |
Short Program 1 (43.34)
|
Temporada 2021/2022
| Data | Esdeveniment | Categoria | Lloc | Punts | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 03.04.2022 | CHAMPIONNATS GENEVOIS 2022 SUI |
Junior Men |
Free Skating 1 (86.02)
|
||
| 27–30.01.2022 | 56ème Championnat romand SUI |
Junior Men |
Free Skating 4 (74.32) Short Program 3 (42.06)
|
||
| 22–23.01.2022 | Championnats Suisses Juniors/Mixed Age 2022, Bulle Nationals SUI |
Junior Men |
Free Skating 6 (78.79) Short Program 6 (38.69)
|
||
| 18–19.12.2021 | 29ème Coupe du Rhône SUI |
Junior Men Pl |
Free Skating 1 (71.80)
|
||
| 03–05.12.2021 | EVBN Meisterschaft und Swiss Cup 2021 SUI |
Junior Men | 2 | 104.68 |
Short Program 2 (37.34) Free Skating 2 (67.34)
|
| 12–14.11.2021 | 17. Eulach-Cup SUI |
Junior Men | 2 | 106.68 |
Short Program 2 (36.83) Free Skating 2 (69.85)
|
| 15–17.10.2021 | 13ème Trophée romand, Lausanne SUI |
Junior Men |
Free Skating 3 (68.60) Short Program 2 (42.40)
|
||
| 23–26.09.2021 | Dreitannen-Cup 2021 SUI |
Junior Men | 5 | 110.52 |
Short Program 4 (39.66) Free Skating 5 (70.86)
|
| 19.09.2021 | Coupe de Lausanne 2021 - Test Skate romand SUI |
Junior Men | 1 | 62.81 |
Free Skating 1 (62.81)
|
Temporada 2019/2020
| Data | Esdeveniment | Categoria | Lloc | Punts | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 24–26.01.2020 | CAMPIONATI SVIZZERI MINI E SPERANZE 2020 🏅 Nat. 2 SUI |
Speranze Boys U14 | 2 | 71.34 |
Short Program 2 (26.14) Free Skating 3 (45.20)
|
| 19–22.12.2019 | Championnats Romands 2019 SUI |
Espoirs U14 Boys |
Short Program 1 (27.71) Free Skating 3 (41.51)
|
||
| 22–24.11.2019 | EVBN Meisterschaft und Swiss Cup 2019 SUI |
Jugend Boys | 1 | 69.75 |
Short Program 1 (26.33) Free Skating 1 (43.42)
|
| 08–10.11.2019 | 16. Eulach Cup SUI |
Jugend Boys | 1 | 69.87 |
Short Program 1 (25.86) Free Skating 2 (44.01)
|
| 12–13.10.2019 | 11ème Trophée Romand, Meyrin SUI |
Espoirs U14 Boys |
Free Skating 3 (38.72) Short Program 3 (22.72)
|
Temporada 2018/2019
| Data | Esdeveniment | Categoria | Lloc | Punts | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 25–27.01.2019 | Schweizermeisterschaften Mini und Jugend Nat. 8 SUI |
Jugend Boys U14 | 8 | 58.46 |
Short Program 8 (20.28) Free Skating 8 (38.18)
|
| 15–18.11.2018 | 22. Zueri Leu Cup 2018 SUI |
Sev Jugend U14 Men | 6 | 54.92 |
Short Program 6 (19.35) Free Skating 5 (35.57)
|
| 12–14.10.2018 | 10ème Trophée Romand SUI |
Espoirs Boys |
Free Skating 5 (34.78) Short Program 5 (20.04)
|
Temporada 2017/2018
| Data | Esdeveniment | Categoria | Lloc | Punts | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 08–10.12.2017 | Coupe d'Erguël 2017 SUI |
Bronze A G |
Free Skating 1 (32.22)
|
||
| 16–19.11.2017 | 21. Zueri Leu Cup 2017 SUI |
Bs Men Bronze | 2 | 30.43 |
Free Skating 2 (30.43)
|