Ines SALMINEN Access
Scoreforløb
Elementkort ⓘ
Personlig rekord
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved | Sæson |
|---|---|---|---|---|
| Junior Women | Kortprogram | 28.04 | Gliss Open 2025 (Tallinn/EST) | 2024/2025 |
| Junior Women | Frit program | 45.93 | YL SM-sen SM-jun 1. vk ja ML Synchro Tour SP (Vantaa/FIN) | 2026/2027 |
| Junior Women | Total | 69.65 | Skate Espoo 2024 (Espoo/FIN) | 2024/2025 |
Personlige bedste fra tidligere kategorier
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved | Sæson |
|---|---|---|---|---|
| A-Silmut Girls | Total | 40.34 | Froggie Cup 2020 (FIN) | 2019/2020 |
| Advanced Novice Girls | Kortprogram | 31.55 | Gliss Open 2024 (Tallinn/EST) | 2023/2024 |
| Advanced Novice Girls | Frit program | 59.80 | Gliss Open 2024 (Tallinn/EST) | 2023/2024 |
| Advanced Novice Girls | Total | 91.35 | Gliss Open 2024 (Tallinn/EST) | 2023/2024 |
| Debs A Girls Group 1 | Total | 52.09 | Easter Skate 2022 (FIN) | 2021/2022 |
| Debytant | Total | 50.86 | Oulun valintakisa L1 2. vk 20.11.-21.11.2021 (FIN) | 2021/2022 |
| Debytant Girls | Total | 53.13 | Akatemia Cup 2021 (FIN) | 2021/2022 |
| Debytant Kultafinaali | Total | 52.80 | YL JT SM-noviisit SM, Debytantit KF 2022 (Helsinki/FIN) | 2021/2022 |
| Debytant R1 | Total | 52.72 | ylsmnovdeb3vk (Vantaa/FIN) | 2021/2022 |
| Debytant Younger | Total | 50.25 | Skate Espoo 2021 (FIN) | 2021/2022 |
| Junior Women L1 | Total | 19.20 | YL JT SMseniorit ja SMjuniorit 2vk (Espoo/FIN) | 2024/2025 |
| Novice A, Girls | Total | 33.20 | Santa Claus 2023 (Tampere/FIN) | 2023/2024 |
| Novice Girls | Kortprogram | 24.47 | kesakisa22 (Espoo/FIN) | 2022/2023 |
| Novice Girls | Frit program | 40.04 | kesakisa22 (Espoo/FIN) | 2022/2023 |
| Novice Girls | Total | 24.47 | kesakisa22 (Espoo/FIN) | 2022/2023 |
| Sm-Novice Girls | Kortprogram | 36.87 | SM-noviisit SM2024 ja Debytantit kultafinaali (Espoo/FIN) | 2023/2024 |
| Sm-Novice Girls | Frit program | 56.93 | EsJt helmikilpailu (Espoo //FIN) | 2023/2024 |
| Sm-Novice Girls | Total | 89.05 | SM-noviisit SM2024 ja Debytantit kultafinaali (Espoo/FIN) | 2023/2024 |
| Sm-Novice Girls Hf | Total | 46.22 | YL-JUN,SEN-LK_JUN,SMNOV,DEB-HF_PL-SM-SEN-KK (Helsinki/FIN) | 2022/2023 |
| Sm-Novice Girls L1 | Kortprogram | 34.30 | SM-Noviisit, Debytantit L1&L2 Lk2 (TAMPERE/FIN) | 2023/2024 |
| Sm-Novice Girls L1 | Frit program | 52.23 | SM-Noviisit, Debytantit L1&L2 Lk2 (TAMPERE/FIN) | 2023/2024 |
| Sm-Novice Girls L1 | Total | 86.53 | SM-Noviisit, Debytantit L1&L2 Lk2 (TAMPERE/FIN) | 2023/2024 |
| Sm-Novice Girls R1 | Frit program | 54.91 | Kata Trophy (Kauniainen/FIN) | 2023/2024 |
| Sm-Novice Girls R1 | Total | 81.24 | Kata Trophy (Kauniainen/FIN) | 2023/2024 |
| Sm-Novice Girls R2 | Kortprogram | 33.77 | ylsmnovdeb3vk (Helsinki / HL/FIN) | 2022/2023 |
| Sm-Novice Girls R2 | Frit program | 60.24 | Sm-Noviisit,Debytantit 60+60 (Jyväskylä/FIN) | 2023/2024 |
| Sm-Novice Girls R2 | Total | 92.76 | Sm-Noviisit,Debytantit 60+60 (Jyväskylä/FIN) | 2023/2024 |
| Sm-Novice R1 Girls | Kortprogram | 31.08 | SM-seniorit,SM-juniorit,SM-noviisit aloituskisa (TAMPERE/FIN) | 2023/2024 |
Bedste resultater 2026/2027
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Junior Women | Kortprogram | 23.33 | YL SM-sen SM-jun 1. vk ja ML Synchro Tour SP (Vantaa/FIN) |
| Junior Women | Frit program | 45.93 | YL SM-sen SM-jun 1. vk ja ML Synchro Tour SP (Vantaa/FIN) |
| Junior Women | Total | 69.26 | YL SM-sen SM-jun 1. vk ja ML Synchro Tour SP (Vantaa/FIN) |
Bedste resultater 2025/2026
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Junior Women | Kortprogram | 24.55 | SM-Seniorit,SM-Juniorit VK1 (TIKKURILA/FIN) |
| Junior Women | Total | 24.55 | SM-Seniorit,SM-Juniorit VK1 (TIKKURILA/FIN) |
Bedste scores fra tidligere sæsoner
Bedste resultater 2024/2025
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Junior Women | Kortprogram | 28.04 | Gliss Open 2025 (Tallinn/EST) |
| Junior Women | Frit program | 43.79 | Skate Espoo 2024 (Espoo/FIN) |
| Junior Women | Total | 69.65 | Skate Espoo 2024 (Espoo/FIN) |
| Junior Women L1 | Kortprogram | 19.20 | YL JT SMseniorit ja SMjuniorit 2vk (Espoo/FIN) |
| Junior Women L1 | Total | 19.20 | YL JT SMseniorit ja SMjuniorit 2vk (Espoo/FIN) |
Bedste resultater 2023/2024
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Advanced Novice Girls | Kortprogram | 31.55 | Gliss Open 2024 (Tallinn/EST) |
| Advanced Novice Girls | Frit program | 59.80 | Gliss Open 2024 (Tallinn/EST) |
| Advanced Novice Girls | Total | 91.35 | Gliss Open 2024 (Tallinn/EST) |
| Novice A, Girls | Kortprogram | 33.20 | Santa Claus 2023 (Tampere/FIN) |
| Novice A, Girls | Total | 33.20 | Santa Claus 2023 (Tampere/FIN) |
| Sm-Novice Girls | Kortprogram | 36.87 | SM-noviisit SM2024 ja Debytantit kultafinaali (Espoo/FIN) |
| Sm-Novice Girls | Frit program | 56.93 | EsJt helmikilpailu (Espoo //FIN) |
| Sm-Novice Girls | Total | 89.05 | SM-noviisit SM2024 ja Debytantit kultafinaali (Espoo/FIN) |
| Sm-Novice Girls L1 | Kortprogram | 34.30 | SM-Noviisit, Debytantit L1&L2 Lk2 (TAMPERE/FIN) |
| Sm-Novice Girls L1 | Frit program | 52.23 | SM-Noviisit, Debytantit L1&L2 Lk2 (TAMPERE/FIN) |
| Sm-Novice Girls L1 | Total | 86.53 | SM-Noviisit, Debytantit L1&L2 Lk2 (TAMPERE/FIN) |
| Sm-Novice Girls R1 | Frit program | 54.91 | Kata Trophy (Kauniainen/FIN) |
| Sm-Novice Girls R1 | Total | 81.24 | Kata Trophy (Kauniainen/FIN) |
| Sm-Novice Girls R2 | Kortprogram | 32.52 | Sm-Noviisit,Debytantit 60+60 (Jyväskylä/FIN) |
| Sm-Novice Girls R2 | Frit program | 60.24 | Sm-Noviisit,Debytantit 60+60 (Jyväskylä/FIN) |
| Sm-Novice Girls R2 | Total | 92.76 | Sm-Noviisit,Debytantit 60+60 (Jyväskylä/FIN) |
| Sm-Novice R1 Girls | Kortprogram | 31.08 | SM-seniorit,SM-juniorit,SM-noviisit aloituskisa (TAMPERE/FIN) |
Bedste resultater 2022/2023
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Advanced Novice Girls | Kortprogram | 27.98 | Tikkurila Trophy 2022 (VANTAA/FIN) |
| Advanced Novice Girls | Frit program | 40.52 | Tikkurila Trophy 2022 (VANTAA/FIN) |
| Advanced Novice Girls | Total | 68.50 | Tikkurila Trophy 2022 (VANTAA/FIN) |
| Novice Girls | Kortprogram | 24.47 | kesakisa22 (Espoo/FIN) |
| Novice Girls | Frit program | 40.04 | kesakisa22 (Espoo/FIN) |
| Novice Girls | Total | 24.47 | kesakisa22 (Espoo/FIN) |
| Sm-Novice Girls | Kortprogram | 33.06 | A- ja B-silmut SB, Nov,Jun,Deb,SM-Nov KK (Espoo/FIN) |
| Sm-Novice Girls | Frit program | 52.69 | ylsmnd1l2lk (Espoo/ETK) |
| Sm-Novice Girls | Total | 80.15 | ylsmnd1l2lk (Espoo/ETK) |
| Sm-Novice Girls Hf | Frit program | 46.22 | YL-JUN,SEN-LK_JUN,SMNOV,DEB-HF_PL-SM-SEN-KK (Helsinki/FIN) |
| Sm-Novice Girls Hf | Total | 46.22 | YL-JUN,SEN-LK_JUN,SMNOV,DEB-HF_PL-SM-SEN-KK (Helsinki/FIN) |
| Sm-Novice Girls R2 | Kortprogram | 33.77 | ylsmnovdeb3vk (Helsinki / HL/FIN) |
| Sm-Novice Girls R2 | Frit program | 46.49 | ylsmnovdeb3vk (Helsinki / HL/FIN) |
| Sm-Novice Girls R2 | Total | 80.26 | ylsmnovdeb3vk (Helsinki / HL/FIN) |
Bedste resultater 2021/2022
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Debs A Girls Group 1 | Frit program | 52.09 | Easter Skate 2022 (FIN) |
| Debs A Girls Group 1 | Total | 52.09 | Easter Skate 2022 (FIN) |
| Debytant | Frit program | 50.86 | Oulun valintakisa L1 2. vk 20.11.-21.11.2021 (FIN) |
| Debytant | Total | 50.86 | Oulun valintakisa L1 2. vk 20.11.-21.11.2021 (FIN) |
| Debytant Girls | Frit program | 53.13 | Akatemia Cup 2021 (FIN) |
| Debytant Girls | Total | 53.13 | Akatemia Cup 2021 (FIN) |
| Debytant Kultafinaali | Frit program | 52.80 | YL JT SM-noviisit SM, Debytantit KF 2022 (Helsinki/FIN) |
| Debytant Kultafinaali | Total | 52.80 | YL JT SM-noviisit SM, Debytantit KF 2022 (Helsinki/FIN) |
| Debytant R1 | Frit program | 52.72 | ylsmnovdeb3vk (Vantaa/FIN) |
| Debytant R1 | Total | 52.72 | ylsmnovdeb3vk (Vantaa/FIN) |
| Debytant Younger | Frit program | 50.25 | Skate Espoo 2021 (FIN) |
| Debytant Younger | Total | 50.25 | Skate Espoo 2021 (FIN) |
Bedste resultater 2020/2021
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| A-Silmut Girls | Frit program | 36.23 | AKTIA TROPHY 2020 (FIN) |
| A-Silmut Girls | Total | 36.23 | AKTIA TROPHY 2020 (FIN) |
Bedste resultater 2019/2020
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| A-Silmut Girls | Frit program | 40.34 | Froggie Cup 2020 (FIN) |
| A-Silmut Girls | Total | 40.34 | Froggie Cup 2020 (FIN) |
Sæson 2026/2027
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 03–04.10.2026 | YL SM-sen SM-jun 1. vk ja ML Synchro Tour SP Vantaa/FIN |
Junior Women | 37 | 69.26 |
Short Program 38 (23.33) Free Skating 37 (45.93)
|
| 11–13.09.2026 | Aloituskilpailu1 Hämeenlinna/FIN |
Junior Women | WD |
Sæson 2025/2026
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 04–05.10.2025 | SM-Seniorit,SM-Juniorit VK1 TIKKURILA/FIN |
Junior Women | WD | 24.55 |
Short Program 30 (24.55)
|
Resultater fra tidligere sæsoner
Sæson 2024/2025
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 09–12.01.2025 | Gliss Open 2025 Tallinn/EST |
Junior Women | 17 | 67.60 |
Short Program 14 (28.04) Free Skating 17 (39.56)
|
| 08–10.11.2024 | YL JT SMseniorit ja SMjuniorit 2vk Espoo/FIN |
Junior Women L1 | WD | 19.20 |
Short Program 15 (19.20)
|
| 11–13.10.2024 | Gliss Extra 2024 Tallinn/EST |
Junior Women | WD | ||
| 13–15.09.2024 | Skate Espoo 2024 Espoo/FIN |
Junior Women | 17 | 69.65 |
Short Program 17 (25.86) Free Skating 17 (43.79)
|
Sæson 2023/2024
Sæson 2022/2023
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 11–12.03.2023 | YL-JUN,SEN-LK_JUN,SMNOV,DEB-HF_PL-SM-SEN-KK Helsinki/FIN |
Sm-Novice Girls Hf | 15 | 46.22 |
Free Skating 15 (46.22)
|
| 10–12.02.2023 | ylsmnovdeb3vk Helsinki / HL/FIN |
Sm-Novice Girls R2 | 10 | 80.26 |
Short Program 8 (33.77) Free Skating 16 (46.49)
|
| 04–05.02.2023 | A- ja B-silmut SB, Nov,Jun,Deb,SM-Nov KK Espoo/FIN |
Sm-Novice Girls | 4 | 33.06 |
Short Program 4 (33.06)
|
| 19–20.11.2022 | ylsmnd1l2lk Espoo/ETK |
Sm-Novice Girls | 9 | 80.15 |
Short Program 15 (27.46) Free Skating 7 (52.69)
|
| 29.10.2022 | ETK:n Lokakuun kutsukilpailu 2022 deb, SM-sarjat Espoo/FIN |
Sm-Novice Girls | 7 | 48.09 |
Free Skating 7 (48.09)
|
| 10–11.09.2022 | Tikkurila Trophy 2022 VANTAA/FIN |
Advanced Novice Girls | 15 | 68.50 |
Short Program 8 (27.98) Free Skating 24 (40.52)
|
| 06–07.08.2022 | kesakisa22 Espoo/FIN |
Novice Girls | 4 | 24.47 |
Short Program 4 (24.47) Free Skating 4 (40.04)
|
Sæson 2021/2022
Sæson 2020/2021
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 03–04.10.2020 | AKTIA TROPHY 2020 FIN |
A-Silmut Girls | 1 | 36.23 |
Free Skating 1 (36.23)
|
Sæson 2019/2020
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 07–09.02.2020 | Froggie Cup 2020 FIN |
A-Silmut Girls | 2 | 40.34 |
Free Skating 2 (40.34)
|