Julia NIEDERMANN Access
Scoreforløb
Elementkort ⓘ
Personlig rekord
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved | Sæson |
|---|---|---|---|---|
| 2. Star Girls 2014-2015 | Total | 11.00 | 20. Tenini-Graf-Cup (SUI) | 2021/2022 |
| 3. Star 2014-2016 Girls | Total | 15.96 | 2. Heuried-Cup (Zürich/SUI) | 2022/2023 |
| 4. Star 2013-2016 Girls | Total | 16.05 | Tenini-Graf-Cup (Wetzikon/SUI) | 2022/2023 |
| 4. Star Girls Younger | Total | 18.79 | Säntiscup 2023 (Herisau/SUI) | 2022/2023 |
| Bronze 2011-2015 Girls | Total | 35.98 | 34. Flimser Trophy 2023 (Flims/SUI) | 2023/2024 |
| Bronze 2012-2014 Girls | Total | 28.11 | EVBN-Cup (Grindelwald/SUI) | 2023/2024 |
| Bronze Girls Younger | Total | 37.19 | Bündnermeisterschaft (Lenzerheide/SUI) | 2023/2024 |
| Futurum III (3. Stern) Mädchen-Jüngere | Total | 14.80 | 14. Glattal Cup 2022 (Dübendorf/SUI) | 2022/2023 |
| Inter-Bronze Girls | Total | 26.73 | Ticino Cup 2023 (Bellinzona/SUI) | 2023/2024 |
| Young Novice Girls | Kortprogram | 23.86 | Open ARP & Championnats romands 2025 (Champéry/SUI) | 2024/2025 |
| Young Novice Girls | Frit program | 41.06 | Open ARP & Championnats romands 2025 (Champéry/SUI) | 2024/2025 |
| Young Novice Girls | Total | 64.92 | Open ARP & Championnats romands 2025 (Champéry/SUI) | 2024/2025 |
| Young Novice U12 | Kortprogram | 25.59 | Lugano Cup 25 (Lugano/SUI) | 2025/2026 |
| Young Novice U12 | Frit program | 47.53 | Lugano Cup 25 (Lugano/SUI) | 2025/2026 |
| Young Novice U12 | Total | 73.12 | Lugano Cup 25 (Lugano/SUI) | 2025/2026 |
| Young Novice U12 Girls | Kortprogram | 27.09 | Trophée romand 2026, Meyrin (Meyrin/SUI) | 2025/2026 |
| Young Novice U12 Girls | Frit program | 47.92 | Trophée romand 2025, Sion (Sion/SUI) | 2024/2025 |
| Young Novice U12 Girls | Total | 72.43 | Trophée romand 2026, Meyrin (Meyrin/SUI) | 2025/2026 |
Bedste resultater 2025/2026
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Young Novice U12 | Kortprogram | 25.59 | Lugano Cup 25 (Lugano/SUI) |
| Young Novice U12 | Frit program | 47.53 | Lugano Cup 25 (Lugano/SUI) |
| Young Novice U12 | Total | 73.12 | Lugano Cup 25 (Lugano/SUI) |
| Young Novice U12 Girls | Kortprogram | 27.09 | Trophée romand 2026, Meyrin (Meyrin/SUI) |
| Young Novice U12 Girls | Frit program | 45.34 | Trophée romand 2026, Meyrin (Meyrin/SUI) |
| Young Novice U12 Girls | Total | 72.43 | Trophée romand 2026, Meyrin (Meyrin/SUI) |
Bedste scores fra tidligere sæsoner
Bedste resultater 2024/2025
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Young Novice Girls | Kortprogram | 23.86 | Open ARP & Championnats romands 2025 (Champéry/SUI) |
| Young Novice Girls | Frit program | 41.06 | Open ARP & Championnats romands 2025 (Champéry/SUI) |
| Young Novice Girls | Total | 64.92 | Open ARP & Championnats romands 2025 (Champéry/SUI) |
| Young Novice U12 Girls | Kortprogram | 24.43 | Trophée romand 2025, Sion (Sion/SUI) |
| Young Novice U12 Girls | Frit program | 47.92 | Trophée romand 2025, Sion (Sion/SUI) |
| Young Novice U12 Girls | Total | 72.35 | Trophée romand 2025, Sion (Sion/SUI) |
Bedste resultater 2023/2024
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Bronze 2011-2015 Girls | Frit program | 35.98 | 34. Flimser Trophy 2023 (Flims/SUI) |
| Bronze 2011-2015 Girls | Total | 35.98 | 34. Flimser Trophy 2023 (Flims/SUI) |
| Bronze 2012-2014 Girls | Frit program | 28.11 | EVBN-Cup (Grindelwald/SUI) |
| Bronze 2012-2014 Girls | Total | 28.11 | EVBN-Cup (Grindelwald/SUI) |
| Bronze Girls Younger | Frit program | 37.19 | Bündnermeisterschaft (Lenzerheide/SUI) |
| Bronze Girls Younger | Total | 37.19 | Bündnermeisterschaft (Lenzerheide/SUI) |
| Inter-Bronze Girls | Frit program | 26.73 | Ticino Cup 2023 (Bellinzona/SUI) |
| Inter-Bronze Girls | Total | 26.73 | Ticino Cup 2023 (Bellinzona/SUI) |
Bedste resultater 2022/2023
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| 3. Star 2014-2016 Girls | Frit program | 15.96 | 2. Heuried-Cup (Zürich/SUI) |
| 3. Star 2014-2016 Girls | Total | 15.96 | 2. Heuried-Cup (Zürich/SUI) |
| 4. Star 2013-2016 Girls | Frit program | 16.05 | Tenini-Graf-Cup (Wetzikon/SUI) |
| 4. Star 2013-2016 Girls | Total | 16.05 | Tenini-Graf-Cup (Wetzikon/SUI) |
| 4. Star Girls Younger | Frit program | 18.79 | Säntiscup 2023 (Herisau/SUI) |
| 4. Star Girls Younger | Total | 18.79 | Säntiscup 2023 (Herisau/SUI) |
| Futurum III (3. Stern) Mädchen-Jüngere | Frit program | 14.80 | 14. Glattal Cup 2022 (Dübendorf/SUI) |
| Futurum III (3. Stern) Mädchen-Jüngere | Total | 14.80 | 14. Glattal Cup 2022 (Dübendorf/SUI) |
Bedste resultater 2021/2022
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| 2. Star Girls 2014-2015 | Frit program | 11.00 | 20. Tenini-Graf-Cup (SUI) |
| 2. Star Girls 2014-2015 | Total | 11.00 | 20. Tenini-Graf-Cup (SUI) |
Sæson 2025/2026
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 11–12.04.2026 | ESCZ Spring-Trophy 26 Oerlikon/SUI |
Breitensport II 2013-2017 Girls | WD | ||
| 20–22.02.2026 | SMJuvenile26 Nat. 28 Zürich Heuried/SUI |
Young Novice Girls U12 | 28 | 65.05 |
Short Program 27 (23.42) Free Skating 29 (41.63)
|
| 30.01–01.02.2026 | Trophée romand 2026, Meyrin Meyrin/SUI |
Young Novice U12 Girls | 7 | 72.43 |
Short Program 4 (27.09) Free Skating 10 (45.34)
|
| 15–18.01.2026 | Aarauer Cup 2026 Aarau/SUI |
Young Novice U12 Girls | 16 | 65.17 |
Short Program 13 (25.49) Free Skating 25 (39.68)
|
| 22–23.11.2025 | Lugano Cup 25 Lugano/SUI |
Young Novice U12 | 4 | 73.12 |
Short Program 5 (25.59) Free Skating 5 (47.53)
|
| 13–16.11.2025 | Züri Leu Cup Zürich-Oerlikon/SUI |
Young Novice U12 Girls | 6 | 67.18 |
Short Program 7 (24.18) Free Skating 6 (43.00)
|
| 18–21.09.2025 | Dreitannen-Cup 25 Olten/SUI |
Young Novice U12 Girls | 19 | 58.88 |
Short Program 17 (22.80) Free Skating 21 (36.08)
|
Resultater fra tidligere sæsoner
Sæson 2024/2025
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 21–23.02.2025 | Schweizermeisterschaften Juvenile und Young Novice 2025, Adelboden Nat. 29 Adelboden/SUI |
Young Novice U12 Girls | 29 | 65.07 |
Short Program 37 (21.32) Free Skating 27 (43.75)
|
| 31.01–02.02.2025 | Trophée romand 2025, Sion Sion/SUI |
Young Novice U12 Girls | 9 | 72.35 |
Short Program 8 (24.43) Free Skating 8 (47.92)
|
| 10–12.01.2025 | Open ARP & Championnats romands 2025 Champéry/SUI |
Young Novice Girls | 22 | 64.92 |
Short Program 17 (23.86) Free Skating 28 (41.06)
|
| 06–08.12.2024 | Pilatus Cup 24 Luzern/SUI |
Young Novice U12 Girls | 27 | 60.26 |
Short Program 31 (20.00) Free Skating 22 (40.26)
|
| 29.11–01.12.2024 | Swiss Cup SG St. Gallen/SUI |
Young Novice U12 Girls | WD | ||
| 15–17.11.2024 | Züri Leu Cup 24 Zürich-Oerlikon/SUI |
Young Novice U12 Girls | 13 | 64.14 |
Short Program 11 (23.31) Free Skating 15 (40.83)
|
| 08–10.11.2024 | 20. Eulach-Cup Winterthur/SUI |
Young Novice U12 Girls | 33 | 49.89 |
Short Program 33 (18.45) Free Skating 32 (31.44)
|
Sæson 2023/2024
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 02–03.03.2024 | Bündnermeisterschaft Lenzerheide/SUI |
Bronze Girls Younger | 1 | 37.19 |
Free Skating 1 (37.19)
|
| 03–04.02.2024 | Tenini-Graf Cup Wetzikon/SUI |
Bronze 01.12.2012-2015 Girls | WD | ||
| 30.11–03.12.2023 | 34. Flimser Trophy 2023 Flims/SUI |
Bronze 2011-2015 Girls | 1 | 35.98 |
Free Skating 1 (35.98)
|
| 24–26.11.2023 | EVBN-Cup Grindelwald/SUI |
Bronze 2012-2014 Girls | 1 | 28.11 |
Free Skating 1 (28.11)
|
| 06–08.10.2023 | Ticino Cup 2023 Bellinzona/SUI |
Inter-Bronze Girls | 1 | 26.73 |
Free Skating 1 (26.73)
|
Sæson 2022/2023
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 01–02.04.2023 | Säntiscup 2023 Herisau/SUI |
4. Star Girls Younger | 1 | 18.79 |
Free Skating 1 (18.79)
|
| 04–05.02.2023 | Tenini-Graf-Cup Wetzikon/SUI |
4. Star 2013-2016 Girls | 4 | 16.05 |
Free Skating 4 (16.05)
|
| 14–15.01.2023 | 2. Heuried-Cup Zürich/SUI |
3. Star 2014-2016 Girls | 1 | 15.96 |
Free Skating 1 (15.96)
|
| 03–04.12.2022 | 14. Glattal Cup 2022 Dübendorf/SUI |
Futurum III (3. Stern) Mädchen-Jüngere | 2 | 14.80 |
Free Skating 2 (14.80)
|
Sæson 2021/2022
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 05–06.02.2022 | 20. Tenini-Graf-Cup SUI |
2. Star Girls 2014-2015 | 2 | 11.00 |
Free Skating 2 (11.00)
|
| 18.12.2021 | 8. Klotener Advents Cup SUI |
2. Star Girls |