Manon MARSEILLE inaktiv Access
Scoreforløb
Elementkort ⓘ
Personlig rekord
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved | Sæson |
|---|---|---|---|---|
| Solos Juniors/Seniors | Mønsterdans | 14.47 | COMPETITION NATIONALE 4 ANNECY 2014-2015 (FRA) | |
| Solos Juniors/Seniors | INTERPRETATION-DANCE | 25.24 | COMPETITION NATIONALE J3 BPC 2014-2015 (FRA) | 2014/2015 |
| Solos Juniors/Seniors | Total | 38.71 | COMPETITION NATIONALE J3 BPC 2014-2015 (FRA) | 2014/2015 |
Personlige bedste fra tidligere kategorier
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved | Sæson |
|---|---|---|---|---|
| Solos Argent 1 | Pflichtdans | 19.65 | TOURNOI DE FRANCE-2010/2011-J3-SAINT-GERVAIS (FRA) | 2010/2011 |
| Solos Argent 1 | INTERPRETATION-DANCE | 25.44 | TOURNOI DE FRANCE-2010/2011-J6-LYON LGP (FRA) | 2010/2011 |
| Solos Argent 1 | Total | 44.04 | TOURNOI DE FRANCE-2010/2011-J6-LYON LGP (FRA) | 2010/2011 |
| Solos Argent Libre | Total | 21.92 | INTERLIGUES-2010/2011- Rhône Alpes -Saint-Gervais (FRA) | 2010/2011 |
| Solos Espoirs 1 | Mønsterdans | 14.50 | CHAMPIONNAT NATIONAL - J5 - 2012-2013 (FRA) | 2012/2013 |
| Solos Espoirs 1 | Pflichtdans | 24.77 | CHAMPIONAT NATIONAL 2012/2013 - J4 VIRY (FRA) | 2012/2013 |
| Solos Espoirs 1 | INTERPRETATION-DANCE | 29.01 | CHAMPIONAT NATIONAL 2012/2013 - J4 VIRY (FRA) | 2012/2013 |
| Solos Espoirs 1 | Total | 53.78 | CHAMPIONAT NATIONAL 2012/2013 - J4 VIRY (FRA) | 2012/2013 |
| Solos Espoirs 2 | Mønsterdans | 22.21 | CHAMPIONNAT NATIONAL - Annecy- 2013-2014 (FRA) | 2013/2014 |
| Solos Espoirs 2 | INTERPRETATION-DANCE | 26.31 | CHAMPIONNAT NATIONAL J5 TOULOUSE 2013-2014 (FRA) | 2013/2014 |
| Solos Espoirs 2 | Total | 47.71 | CHAMPIONNAT NATIONAL - EPINAL- 2013-2014 (FRA) | 2013/2014 |
| Solos Novices 3 | Pflichtdans | 20.69 | CHAMPIONNAT NATIONAL-J5-Trophée de la Soie 2012 (FRA) | 2011/2012 |
| Solos Novices 3 | INTERPRETATION-DANCE | 26.09 | CHAMPIONNAT NATIONAL 2011/2012 - J4 TOULOUSE (FRA) | 2011/2012 |
| Solos Novices 3 | Total | 46.46 | CHAMPIONNAT NATIONAL-J5-Trophée de la Soie 2012 (FRA) | 2011/2012 |
Bedste scores fra tidligere sæsoner
Bedste resultater 2014/2015
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Solos Juniors/Seniors | Mønsterdans | 13.47 | COMPETITION NATIONALE J3 BPC 2014-2015 (FRA) |
| Solos Juniors/Seniors | INTERPRETATION-DANCE | 25.24 | COMPETITION NATIONALE J3 BPC 2014-2015 (FRA) |
| Solos Juniors/Seniors | Total | 38.71 | COMPETITION NATIONALE J3 BPC 2014-2015 (FRA) |
Bedste resultater 2013/2014
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Solos Espoirs 2 | Mønsterdans | 22.21 | CHAMPIONNAT NATIONAL - Annecy- 2013-2014 (FRA) |
| Solos Espoirs 2 | INTERPRETATION-DANCE | 26.31 | CHAMPIONNAT NATIONAL J5 TOULOUSE 2013-2014 (FRA) |
| Solos Espoirs 2 | Total | 47.71 | CHAMPIONNAT NATIONAL - EPINAL- 2013-2014 (FRA) |
Bedste resultater 2012/2013
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Solos Espoirs 1 | Mønsterdans | 14.50 | CHAMPIONNAT NATIONAL - J5 - 2012-2013 (FRA) |
| Solos Espoirs 1 | Pflichtdans | 24.77 | CHAMPIONAT NATIONAL 2012/2013 - J4 VIRY (FRA) |
| Solos Espoirs 1 | INTERPRETATION-DANCE | 29.01 | CHAMPIONAT NATIONAL 2012/2013 - J4 VIRY (FRA) |
| Solos Espoirs 1 | Total | 53.78 | CHAMPIONAT NATIONAL 2012/2013 - J4 VIRY (FRA) |
Bedste resultater 2011/2012
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Solos Novices 3 | Pflichtdans | 20.69 | CHAMPIONNAT NATIONAL-J5-Trophée de la Soie 2012 (FRA) |
| Solos Novices 3 | INTERPRETATION-DANCE | 26.09 | CHAMPIONNAT NATIONAL 2011/2012 - J4 TOULOUSE (FRA) |
| Solos Novices 3 | Total | 46.46 | CHAMPIONNAT NATIONAL-J5-Trophée de la Soie 2012 (FRA) |
Bedste resultater 2010/2011
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Solos Argent 1 | Pflichtdans | 19.65 | TOURNOI DE FRANCE-2010/2011-J3-SAINT-GERVAIS (FRA) |
| Solos Argent 1 | INTERPRETATION-DANCE | 25.44 | TOURNOI DE FRANCE-2010/2011-J6-LYON LGP (FRA) |
| Solos Argent 1 | Total | 44.04 | TOURNOI DE FRANCE-2010/2011-J6-LYON LGP (FRA) |
| Solos Argent Libre | INTERPRETATION-DANCE | 21.92 | INTERLIGUES-2010/2011- Rhône Alpes -Saint-Gervais (FRA) |
| Solos Argent Libre | Total | 21.92 | INTERLIGUES-2010/2011- Rhône Alpes -Saint-Gervais (FRA) |
Resultater fra tidligere sæsoner
Sæson Unknown season
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| COMPETITION NATIONALE 2 Villard de Lans 2014-2015 FRA |
Solos Juniors/Seniors med Ger SOLO | 9 | 38.62 |
Pattern Dance (Avec Kp) 8 (14.28) Interpretation Dance 9 (24.34)
|
|
| COMPETITION NATIONALE 4 ANNECY 2014-2015 FRA |
Solos Juniors/Seniors med Ger SOLO | 9 | 36.86 |
Pattern Dance (Avec Kp) 9 (14.47) Interpretation Dance 9 (22.39)
|
Sæson 2014/2015
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 14–15.02.2015 | COMPETITION NATIONALE J3 BPC 2014-2015 FRA |
Solos Juniors/Seniors med Ger SOLO | 13 | 38.71 |
Pattern Dance (Avec Kp) 13 (13.47) Interpretation Dance 11 (25.24)
|
Sæson 2013/2014
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 08–09.03.2014 | CHAMPIONNAT NATIONAL J5 TOULOUSE 2013-2014 FRA |
Solos Espoirs 2 med Ger SOLO | 9 | 45.55 |
Pattern Dance (Sans Kp) 8 (19.24) Interpretation Dance 9 (26.31)
|
| 08–09.02.2014 | CHAMPIONNAT NATIONAL - LYON - 2013-2014 FRA |
Solos Espoirs 2 med Ger SOLO | 8 | 41.71 |
Pattern Dance (Sans Kp) 8 (17.08) Interpretation Dance 8 (24.63)
|
| 18–19.01.2014 | CHAMPIONNAT NATIONAL - EPINAL- 2013-2014 FRA |
Solos Espoirs 2 med Ger SOLO | 8 | 47.71 |
Pattern Dance (Sans Kp) 7 (21.73) Interpretation Dance 8 (25.98)
|
| 07–08.12.2013 | CHAMPIONNAT NATIONAL - Annecy- 2013-2014 FRA |
Solos Espoirs 2 med Ger SOLO | 7 | 47.18 |
Pattern Dance (Sans Kp) 6 (22.21) Interpretation Dance 8 (24.97)
|
Sæson 2012/2013
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 09–10.03.2013 | CHAMPIONNAT NATIONAL - J5 - 2012-2013 FRA |
Solos Espoirs 1 med Ger SOLO | 11 | 40.44 |
Pattern Dance (Without Keypoints) 11 (14.50) Interpretation Dance 9 (25.94)
|
| 09–10.02.2013 | CHAMPIONAT NATIONAL 2012/2013 - J4 VIRY FRA |
Solos Espoirs 1 med Ger SOLO | 4 | 53.78 |
Compulsory Dance 4 (24.77) Interpretation Dance 3 (29.01)
|
| 19–20.01.2013 | CHAMPIONNAT NATIONAL 2012/2013 - J3 BESANCON FRA |
Solos Espoirs 1 med Ger SOLO | 9 | 47.72 |
Compulsory Dance 11 (20.49) Interpretation Dance 7 (27.23)
|
| 24–25.11.2012 | CHAMPIONNAT NATIONAL - J1 - COUPE de VILLARD FRA |
Solos Espoirs 1 med Ger SOLO | 7 | 46.55 |
Compulsory Dance 7 (18.61) Interpretation Dance 4 (27.94)
|
Sæson 2011/2012
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 03–04.03.2012 | CHAMPIONNAT NATIONAL-J5-Trophée de la Soie 2012 FRA |
Solos Novices 3 med Ger SOLO | 13 | 46.46 |
Compulsory Dance 14 (20.69) Interpretation Dance 11 (25.77)
|
| 04–05.02.2012 | CHAMPIONNAT NATIONAL 2011/2012 - J4 TOULOUSE FRA |
Solos Novices 3 med Ger SOLO | 11 | 42.18 |
Compulsory Dance 11 (16.09) Interpretation Dance 10 (26.09)
|
| 04–05.02.2012 | CHAMPIONNAT NATIONAL FRA |
Solos Novices 3 med Ger SOLO | 14 | 32.48 |
Compulsory Dance 14 (12.44) Interpretation Dance 14 (20.04)
|
| 10–11.12.2011 | CHAMPIONNAT NATIONAL- TROPHEE DES PORTES DU SOLEIL FRA |
Solos Novices 3 med Ger SOLO | 7 | 38.61 |
Compulsory Dance 7 (16.41) Interpretation Dance 7 (22.20)
|
Sæson 2010/2011
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 26.03.2011 | INTERLIGUES-2010/2011- Rhône Alpes -Saint-Gervais FRA |
Solos Argent Libre med Ger SOLO | 3 | 21.92 |
Interpretation Dance 3 (21.92)
|
| 05–06.03.2011 | TOURNOI DE FRANCE-2010/2011-J6-LYON LGP FRA |
Solos Argent 1 med Ger SOLO | 8 | 44.04 |
Compulsory Dance 11 (18.60) Interpretation Dance 6 (25.44)
|
| 11–12.12.2010 | TOURNOI DE FRANCE-2010/2011-J3-SAINT-GERVAIS FRA |
Solos Argent 1 med Ger SOLO | 4 | 41.95 |
Compulsory Dance 4 (19.65) Interpretation Dance 4 (22.30)
|
| 13–14.11.2010 | TOURNOI DE FRANCE-2010/2011-J4-VILLARD de LANS FRA |
Solos Argent 1 med Ger SOLO | 11 | 37.42 |
Compulsory Dance 11 (14.78) Interpretation Dance 8 (22.64)
|