Tomas VLCEK Access
ISU-rekorder og statistik
| Præstation | Kategori | Rang | Score | Sæt ved | Dato |
|---|---|---|---|---|---|
| Personal best ranking | Senior Ice Dance · Total med VLCKOVA Klara | 491 | 82.33 | Winter Youth Olympic Games 2024 | 30.01.2024 |
| Personal best ranking | Senior Ice Dance · Free Dance med VLCKOVA Klara | 492 | 49.24 | Winter Youth Olympic Games 2024 | 30.01.2024 |
| Personal best ranking | Senior Ice Dance · Rhythm Dance med VLCKOVA Klara | 499 | 33.09 | Winter Youth Olympic Games 2024 | 28.01.2024 |
Scoreforløb
Elementkort ⓘ
Har skøjtet med: Klara VLCKOVA (22/23–26/27)
Personlig rekord
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved | Sæson |
|---|---|---|---|---|
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Rytmedans | 43.84 | Pavel Roman Memorial 2025 (Olomouc/CZE) | 2025/2026 |
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Fridans | 71.78 | Pavel Roman Memorial 2025 (Olomouc/CZE) | 2025/2026 |
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Total | 115.62 | Pavel Roman Memorial 2025 (Olomouc/CZE) | 2025/2026 |
Personlige bedste fra tidligere kategorier
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved | Sæson |
|---|---|---|---|---|
| Intermediate Novice | Mønsterdans | 12.20 | MCR junioru, TP žactva, Prebor senioru (Strakonice/CZE) | 2022/2023 |
| Intermediate Novice | Fridans | 21.65 | MCR junioru, TP žactva, Prebor senioru (Strakonice/CZE) | 2022/2023 |
| Intermediate Novice | Total | 45.88 | MCR junioru, TP žactva, Prebor senioru (Strakonice/CZE) | 2022/2023 |
| Intermediate Novice Ice Dance med Klara VLCKOVA | Mønsterdans | 13.52 | Prague cup Grebovka (Praha/CZE) | 2022/2023 |
| Intermediate Novice Ice Dance med Klara VLCKOVA | Fridans | 18.47 | Prague cup Grebovka (Praha/CZE) | 2022/2023 |
| Intermediate Novice Ice Dance med Klara VLCKOVA | Total | 44.27 | Prague cup Grebovka (Praha/CZE) | 2022/2023 |
| Novacci Boys | Total | 19.61 | Havirovska ruze 2017 (CZE) | 2017/2018 |
| Vj Novacci Boys | Total | 19.13 | Karvinsky kahanec 2017 (CZE) | 2017/2018 |
| Younger Boys | Total | 24.64 | Orlovska pirueta (CZE) | 2021/2022 |
| Youngest Boys | Total | 26.57 | MCR Pardubice (CZE) | 2019/2020 |
| Youngest Boys A | Total | 23.13 | MC USK Praha (CZE) | 2018/2019 |
Bedste resultater 2026/2027
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Rytmedans | 38.74 | Proverky vykonnosti 2026 (Brno/CZE) |
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Fridans | 61.36 | Proverky vykonnosti 2026 (Brno/CZE) |
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Total | 100.10 | Proverky vykonnosti 2026 (Brno/CZE) |
Bedste resultater 2025/2026
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Rytmedans | 43.84 | Pavel Roman Memorial 2025 (Olomouc/CZE) |
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Fridans | 71.78 | Pavel Roman Memorial 2025 (Olomouc/CZE) |
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Total | 115.62 | Pavel Roman Memorial 2025 (Olomouc/CZE) |
Bedste scores fra tidligere sæsoner
Bedste resultater 2024/2025
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Rytmedans | 40.24 | Pavel Roman Memorial 2024 (Olomouc/CZE) |
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Fridans | 61.35 | Pavel Roman Memorial 2024 (Olomouc/CZE) |
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Total | 101.59 | Pavel Roman Memorial 2024 (Olomouc/CZE) |
Bedste resultater 2023/2024
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Rytmedans | 35.13 | Pavel Roman Memorial 2023 (Olomouc/CZE) |
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Fridans | 48.55 | Pavel Roman Memorial 2023 (Olomouc/CZE) |
| Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | Total | 83.68 | Pavel Roman Memorial 2023 (Olomouc/CZE) |
Bedste resultater 2022/2023
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Intermediate Novice | Mønsterdans | 12.20 | MCR junioru, TP žactva, Prebor senioru (Strakonice/CZE) |
| Intermediate Novice | Fridans | 21.65 | MCR junioru, TP žactva, Prebor senioru (Strakonice/CZE) |
| Intermediate Novice | Total | 45.88 | MCR junioru, TP žactva, Prebor senioru (Strakonice/CZE) |
| Intermediate Novice Ice Dance med Klara VLCKOVA | Mønsterdans | 13.52 | Prague cup Grebovka (Praha/CZE) |
| Intermediate Novice Ice Dance med Klara VLCKOVA | Fridans | 18.47 | Prague cup Grebovka (Praha/CZE) |
| Intermediate Novice Ice Dance med Klara VLCKOVA | Total | 44.27 | Prague cup Grebovka (Praha/CZE) |
Bedste resultater 2021/2022
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Younger Boys | Frit program | 24.64 | Orlovska pirueta (CZE) |
| Younger Boys | Total | 24.64 | Orlovska pirueta (CZE) |
Bedste resultater 2019/2020
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Youngest Boys | Frit program | 26.57 | MCR Pardubice (CZE) |
| Youngest Boys | Total | 26.57 | MCR Pardubice (CZE) |
Bedste resultater 2018/2019
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Youngest Boys | Frit program | 22.17 | VC Breclavi (CZE) |
| Youngest Boys | Total | 22.17 | VC Breclavi (CZE) |
| Youngest Boys A | Frit program | 23.13 | MC USK Praha (CZE) |
| Youngest Boys A | Total | 23.13 | MC USK Praha (CZE) |
Bedste resultater 2017/2018
| Kategori | Segment | Score | Opnået ved |
|---|---|---|---|
| Novacci Boys | Frit program | 19.61 | Havirovska ruze 2017 (CZE) |
| Novacci Boys | Total | 19.61 | Havirovska ruze 2017 (CZE) |
| Vj Novacci Boys | Frit program | 19.13 | Karvinsky kahanec 2017 (CZE) |
| Vj Novacci Boys | Total | 19.13 | Karvinsky kahanec 2017 (CZE) |
Sæson 2026/2027
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 07–08.08.2026 | Proverky vykonnosti 2026 Brno/CZE |
Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | 5 | 100.10 |
Rhythm Dance 5 (38.74) Free Dance 3 (61.36)
|
Sæson 2025/2026
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 27.01–02.02.2026 | Edge Cup 2026 Katowice/POL |
Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | 17 | 109.02 |
Rhythm Dance 17 (39.85) Free Dance 15 (69.17)
|
| 14–16.11.2025 | Pavel Roman Memorial 2025 Olomouc/CZE |
Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | 13 | 115.62 |
Rhythm Dance 13 (43.84) Free Dance 11 (71.78)
|
| 08–09.08.2025 | Proverky vykonnosti 2025 Brno/CZE |
Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | 6 | 93.46 |
Rhythm Dance 6 (35.76) Free Dance 6 (57.70)
|
Resultater fra tidligere sæsoner
Sæson 2024/2025
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 04–09.03.2025 | Maria Olszewska Memorial 2025 Lodz/POL |
Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | 9 | 100.17 |
Rhythm Dance 9 (38.87) Free Dance 9 (61.30)
|
| 12–14.12.2024 | 4 Nationals Championships 2025 Nat. 12 Cieszyn/POL |
Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | 8 | 98.40 |
Rhythm Dance 8 (37.98) Free Dance 8 (60.42)
|
| 09–10.11.2024 | Pavel Roman Memorial 2024 Olomouc/CZE |
Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | 22 | 101.59 |
Rhythm Dance 22 (40.24) Free Dance 22 (61.35)
|
| 09–10.08.2024 | Proverky vykonnosti 2024 Lhota u Vsetina/CZE |
Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | 6 | 68.22 |
Rhythm Dance 6 (29.87) Free Dance 6 (38.35)
|
Sæson 2023/2024
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 20–24.02.2024 | 2nd Edge Cup 2024 Katowice - Janow/POL |
Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | 1 | 89.23 |
Rhythm Dance 1 (36.43) Free Dance 1 (52.80)
|
| 10–12.11.2023 | Pavel Roman Memorial 2023 Olomouc/CZE |
Junior Ice Dance med Klara VLCKOVA | 20 | 83.68 |
Rhythm Dance 20 (35.13) Free Dance 20 (48.55)
|
Sæson 2022/2023
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 03–04.02.2023 | MCR junioru, TP žactva, Prebor senioru Nat. 5 Strakonice/CZE |
Intermediate Novice med Klara VLCKOVA | 5 | 45.88 |
Pattern Dance (With Key Points Tango) 5 (12.03) Free Dance 5 (21.65)
|
| 21–22.01.2023 | Prague cup Grebovka Praha/CZE |
Intermediate Novice Ice Dance med Klara VLCKOVA | 7 | 44.27 |
Pattern Dance (With Key Points Tango) 8 (12.28) Free Dance 8 (18.47)
|
Sæson 2021/2022
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 04–05.12.2021 | VC USK Praha CZE |
Younger Boys | 7 | 23.75 |
Free Skating 7 (23.75)
|
| 27–28.11.2021 | Orlovska pirueta CZE |
Younger Boys | 7 | 24.64 |
Free Skating 7 (24.64)
|
Sæson 2019/2020
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 06–07.03.2020 | MCR Pardubice Nat. 7 CZE |
Youngest Boys | 7 | 26.57 |
Free Skating 7 (26.57)
|
| 15–16.02.2020 | VC Ceskeho Tesina CZE |
Youngest Boys | 5 | 24.26 |
Free Skating 5 (24.26)
|
| 01–02.02.2020 | VC Breclavi CZE |
Youngest Boys | 7 | 23.25 |
Free Skating 7 (23.25)
|
| 11–12.01.2020 | VC Uherskeho Brodu CZE |
Youngest Boys | 5 | 24.63 |
Free Skating 5 (24.63)
|
| 07–08.12.2019 | VC Koprivnice CZE |
Youngest Boys | 4 | 25.03 |
Free Skating 4 (25.03)
|
| 30.11–01.12.2019 | VC USK Praha CZE |
Youngest Boys | 6 | 22.18 |
Free Skating 6 (22.18)
|
| 23–24.11.2019 | Mala cena Pardubic CZE |
Youngest Boys | 6 | 21.18 |
Free Skating 6 (21.18)
|
| 26–27.10.2019 | VC Brna CZE |
Youngest Boys | 6 | 16.96 |
Free Skating 6 (16.96)
|
Sæson 2018/2019
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 08–10.03.2019 | MCR Zacta, Ml. Zactva a Nejml. Zactva 2019 Nat. 10 CZE |
Youngest Boys | 10 | 16.72 |
Free Skating 10 (16.72)
|
| 23.02.2019 | MC USK Praha CZE |
Youngest Boys A | 3 | 23.13 |
Free Skating 3 (23.13)
|
| 02.02.2019 | Memorial Stanislava Suka CZE |
Youngest Boys A | 2 | 21.47 |
Free Skating 2 (21.47)
|
| 19–20.01.2019 | VC Breclavi CZE |
Youngest Boys | 7 | 22.17 |
Free Skating 7 (22.17)
|
| 12–13.01.2019 | VC Uherskeho Brodu CZE |
Youngest Boys | 4 | 22.06 |
Free Skating 4 (22.06)
|
| 08–09.12.2018 | VC Koprivnice CZE |
Youngest Boys | 4 | 21.89 |
Free Skating 4 (21.89)
|
| 01–02.12.2018 | VC USK Praha CZE |
Youngest Boys | 6 | 20.69 |
Free Skating 6 (20.69)
|
| 17–18.11.2018 | VC Icerinku CZE |
Youngest Boys | 5 | 21.52 |
Free Skating 5 (21.52)
|
| 27–28.10.2018 | VC Brna 2018 CZE |
Youngest Boys | 3 | 15.34 |
Free Skating 3 (15.34)
|
Sæson 2017/2018
| Dato | Begivenhed | Kategori | Placering | Point | Segmenter |
|---|---|---|---|---|---|
| 17.03.2018 | MC Koprivnice CZE |
Novacci Boys | 2 | 16.53 |
Free Skating 2 (16.53)
|
| 03.03.2018 | MC USK Praha CZE |
Novacci Boys | 6 | 15.71 |
Free Skating 6 (15.71)
|
| 17–18.02.2018 | VC Breclavi 2018 CZE |
Novacci Boys | 3 | 15.50 |
Free Skating 3 (15.50)
|
| 03.02.2018 | Memorial Stanislava Suka 2018 CZE |
Novacci Boys | 1 | 16.82 |
Free Skating 1 (16.82)
|
| 20–02.01.2018 | VC Ceskeho Tesina CZE |
Novacci Boys | 4 | 18.80 |
Free Skating 4 (18.80)
|
| 16.12.2017 | Havirovska ruze 2017 CZE |
Novacci Boys | 1 | 19.61 |
Free Skating 1 (19.61)
|
| 09–10.12.2017 | VC Noveho Jicina CZE |
Novacci Boys | 4 | 16.73 |
Free Skating 4 (16.73)
|
| 11.11.2017 | Karvinsky kahanec 2017 CZE |
Vj Novacci Boys | 1 | 19.13 |
Free Skating 1 (19.13)
|
| 04–05.11.2017 | VC Ostravy 2017 CZE |
Novacci Boys | 2 | 19.56 |
Free Skating 2 (19.56)
|
ISU Mesterskabsminimum ⓘ
World Junior Championships — Ice Dance
24.02.2027 · Sofia, BUL
66.94 / 71.00 minimum−4.06
sidste dato for at nå det: 27.01.2027
Rhythm Dance
24.80Pavel Roman Memorial 2025 (Olomouc/CZE) med Klara VLCKOVA
Free Dance
42.14Pavel Roman Memorial 2025 (Olomouc/CZE) med Klara VLCKOVA