Iker OYARZABAL ALBAS Access
2001-12-13 Donostia 178 cm Donostia ⛸ sejak 2009 master student (engineer) Kedudukan Dunia: #145 Senior Men (182 pts, 2022/2023)
Jurulatih: Jonathan Levers, Oihane Tedone, Miguel Alegre, Aritz Babarro Bekas Jurulatih: Jonathan Levers, Yon García Koreografer: Neil Brown, Jonathan Levers, Iker Oyarzabal
Rekod ISU & statistik
| Pencapaian | Kategori | Kedudukan | Skor | Ditetapkan di | Tarikh |
|---|---|---|---|---|---|
| Personal best ranking | Senior Men · Total | 398 | 152.42 | ISU CS Budapest Trophy 2022 | 16.10.2022 |
| Personal best ranking | Senior Men · Free Skating | 364 | 104.82 | ISU CS Tallinn Trophy 2024 | 14.11.2024 |
| Personal best ranking | Senior Men · Short Program | 367 | 55.81 | ISU CS Budapest Trophy 2022 | 14.10.2022 |
| Season best ranking 2025/2026 | Senior Men · Total | 185 | 148.36 | ISU CS Nebelhorn Trophy 2025 | 26.09.2025 |
| Season best ranking 2025/2026 | Senior Men · Free Skating | 170 | 102.68 | ISU CS Nebelhorn Trophy 2025 | 26.09.2025 |
| Season best ranking 2025/2026 | Senior Men · Short Program | 169 | 53.00 | ISU CS PGE Warsaw Cup 2025 | 20.11.2025 |
Kemajuan skor
Peta unsur ⓘ
Rekod Peribadi Terbaik
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada | Musim |
|---|---|---|---|---|
| Senior Men | Program Pendek | 58.68tidak rasmirasmi 55.81 | Skate Jesenice 2024 - Triglav Trophy (Jesenice/SLO) | 2023/2024 |
| Senior Men | Skating Bebas | 112.13tidak rasmirasmi 104.82 | Skate Jesenice 2024 - Triglav Trophy (Jesenice/SLO) | 2023/2024 |
| Senior Men | Jumlah | 170.81tidak rasmirasmi 152.42 | Skate Jesenice 2024 - Triglav Trophy (Jesenice/SLO) | 2023/2024 |
Rekod peribadi terbaik dari kategori sebelumnya
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada | Musim |
|---|---|---|---|---|
| Advanced Novice Boys | Program Pendek | 33.12tidak rasmi | Spanish Championships 2016 (Vielha/ESP) | 2016/2017 |
| Advanced Novice Boys | Skating Bebas | 50.92tidak rasmi | Spanish Championships 2016 (Vielha/ESP) | 2016/2017 |
| Advanced Novice Boys | Jumlah | 84.04tidak rasmi | Spanish Championships 2016 (Vielha/ESP) | 2016/2017 |
| Basic Novice Boys | Jumlah | 27.61tidak rasmi | Camp. de España Infantil y Copa Federación 2014 (ESP) | 2013/2014 |
| Debs / Basic Novice Boys | Jumlah | 29.55tidak rasmi | Campeonato España Infantil / Copa Federación 2015 (ESP) | 2014/2015 |
| Infantil Men | Program Pendek | 13.62tidak rasmi | Campeonato de España Infantil/Debs 2013 (ESP) | 2012/2013 |
| Infantil Men | Skating Bebas | 24.89tidak rasmi | Campeonato de España Infantil/Debs 2013 (ESP) | 2012/2013 |
| Infantil Men | Jumlah | 38.51tidak rasmi | Campeonato de España Infantil/Debs 2013 (ESP) | 2012/2013 |
| Junior Men | Program Pendek | 48.71tidak rasmi | Spanish Championships 2019 (San Sebastián/ESP) | 2019/2020 |
| Junior Men | Program Pendek | 58.35tidak rasmi | Spanish Senior Championships 2021 (Valdemoro/ESP) | 2020/2021 |
| Junior Men | Skating Bebas | 89.96tidak rasmi | Spanish Senior Championships 2021 (Valdemoro/ESP) | 2020/2021 |
| Junior Men | Skating Bebas | 99.92tidak rasmi | Spanish Championships 2019 (San Sebastián/ESP) | 2019/2020 |
| Junior Men | Jumlah | 148.31tidak rasmi | Spanish Senior Championships 2021 (Valdemoro/ESP) | 2020/2021 |
| Junior Men | Jumlah | 148.63tidak rasmi | Spanish Championships 2019 (San Sebastián/ESP) | 2019/2020 |
| Senior ISU Men | Program Pendek | 58.34tidak rasmi | III Campeonato Navarro (ESP) | 2021/2022 |
| Senior ISU Men | Skating Bebas | 110.32tidak rasmi | Final Liga Nacional LNP 2022 - 2023 (Madrid/ESP) | 2022/2023 |
| Senior ISU Men | Jumlah | 154.99tidak rasmi | 2024 OPEN CIUDAD DE LOGROÑO (LOGROÑO/ESP) | 2023/2024 |
| Senior Men | Program Pendek | 62.82tidak rasmi | Spanish Championships 2023 (Logroño/ESP) | 2023/2024 |
| Senior Men | Skating Bebas | 121.41tidak rasmi | Spanish Championships 2023 (Logroño/ESP) | 2023/2024 |
| Senior Men | Jumlah | 184.23tidak rasmi | Spanish Championships 2023 (Logroño/ESP) | 2023/2024 |
| Seniors Men | Jumlah | 52.25tidak rasmi | FIRST TROPHY METROPOLE NICE CÔTE D AZUR (Nice/FRA) | 2021/2022 |
Skor Terbaik 2025/2026
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada |
|---|---|---|---|
| Senior Men | Program Pendek | 53.00rasmi | ISU CS PGE Warsaw Cup 2025 (Warsaw/POL) |
| Senior Men | Skating Bebas | 103.10tidak rasmirasmi 102.68 | #nextgen ICESTARS 2026 (Graz/AUT) |
| Senior Men | Jumlah | 150.25tidak rasmirasmi 148.36 | #nextgen ICESTARS 2026 (Graz/AUT) |
Skor terbaik dari musim-musim sebelumnya
Skor Terbaik 2024/2025
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada |
|---|---|---|---|
| Senior Men | Program Pendek | 50.15rasmi | 32 Nepela Memorial (Bratislava/SVK) |
| Senior Men | Program Pendek | 59.74tidak rasmi | Spanish Championships 2024 (Logroño/ESP) |
| Senior Men | Skating Bebas | 102.00tidak rasmi | Spanish Championships 2024 (Logroño/ESP) |
| Senior Men | Skating Bebas | 104.82rasmi | ISU CS Tallinn Trophy 2024 (Tallinn/EST) |
| Senior Men | Jumlah | 161.74tidak rasmi | Spanish Championships 2024 (Logroño/ESP) |
| Senior Men | Jumlah | 146.76rasmi | ISU CS Tallinn Trophy 2024 (Tallinn/EST) |
Skor Terbaik 2023/2024
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada |
|---|---|---|---|
| Senior ISU Men | Program Pendek | 49.77tidak rasmi | 2024 OPEN CIUDAD DE LOGROÑO (LOGROÑO/ESP) |
| Senior ISU Men | Skating Bebas | 105.22tidak rasmi | 2024 OPEN CIUDAD DE LOGROÑO (LOGROÑO/ESP) |
| Senior ISU Men | Jumlah | 154.99tidak rasmi | 2024 OPEN CIUDAD DE LOGROÑO (LOGROÑO/ESP) |
| Senior Men | Program Pendek | 62.82tidak rasmi | Spanish Championships 2023 (Logroño/ESP) |
| Senior Men | Program Pendek | 58.68tidak rasmirasmi 43.97 | Skate Jesenice 2024 - Triglav Trophy (Jesenice/SLO) |
| Senior Men | Skating Bebas | 121.41tidak rasmi | Spanish Championships 2023 (Logroño/ESP) |
| Senior Men | Skating Bebas | 112.13tidak rasmirasmi 102.18 | Skate Jesenice 2024 - Triglav Trophy (Jesenice/SLO) |
| Senior Men | Jumlah | 184.23tidak rasmi | Spanish Championships 2023 (Logroño/ESP) |
| Senior Men | Jumlah | 170.81tidak rasmirasmi 146.15 | Skate Jesenice 2024 - Triglav Trophy (Jesenice/SLO) |
Skor Terbaik 2022/2023
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada |
|---|---|---|---|
| Senior ISU Men | Program Pendek | 50.22tidak rasmi | OPEN CIUDAD DE LOGROÑO (LOGROÑO/ESP) |
| Senior ISU Men | Skating Bebas | 110.32tidak rasmi | Final Liga Nacional LNP 2022 - 2023 (Madrid/ESP) |
| Senior ISU Men | Jumlah | 146.12tidak rasmi | OPEN CIUDAD DE LOGROÑO (LOGROÑO/ESP) |
| Senior Men | Program Pendek | 55.81rasmi | Seat Budapest Trophy (Budapest/HUN) |
| Senior Men | Skating Bebas | 96.61rasmi | Seat Budapest Trophy (Budapest/HUN) |
| Senior Men | Jumlah | 152.42rasmi | Seat Budapest Trophy (Budapest/HUN) |
Skor Terbaik 2021/2022
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada |
|---|---|---|---|
| Senior ISU Men | Program Pendek | 58.34tidak rasmi | III Campeonato Navarro (ESP) |
| Senior ISU Men | Jumlah | 58.34tidak rasmi | III Campeonato Navarro (ESP) |
| Senior Men | Program Pendek | 57.79tidak rasmi | Open Andorra 2021 (Canillo/AND) |
| Senior Men | Skating Bebas | 102.65tidak rasmi | Open Andorra 2021 (Canillo/AND) |
| Senior Men | Jumlah | 160.44tidak rasmi | Open Andorra 2021 (Canillo/AND) |
| Seniors Men | Program Pendek | 52.25tidak rasmi | FIRST TROPHY METROPOLE NICE CÔTE D AZUR (Nice/FRA) |
| Seniors Men | Jumlah | 52.25tidak rasmi | FIRST TROPHY METROPOLE NICE CÔTE D AZUR (Nice/FRA) |
Skor Terbaik 2020/2021
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada |
|---|---|---|---|
| Junior Men | Program Pendek | 58.35tidak rasmi | Spanish Senior Championships 2021 (Valdemoro/ESP) |
| Junior Men | Skating Bebas | 89.96tidak rasmi | Spanish Senior Championships 2021 (Valdemoro/ESP) |
| Junior Men | Jumlah | 148.31tidak rasmi | Spanish Senior Championships 2021 (Valdemoro/ESP) |
Skor Terbaik 2019/2020
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada |
|---|---|---|---|
| Junior Men | Program Pendek | 48.71tidak rasmi | Spanish Championships 2019 (San Sebastián/ESP) |
| Junior Men | Program Pendek | 50.01tidak rasmi | Open d'Andorra 2019 (AND) |
| Junior Men | Skating Bebas | 79.33tidak rasmi | Open d'Andorra 2019 (AND) |
| Junior Men | Skating Bebas | 99.92tidak rasmi | Spanish Championships 2019 (San Sebastián/ESP) |
| Junior Men | Jumlah | 129.34tidak rasmi | Open d'Andorra 2019 (AND) |
| Junior Men | Jumlah | 148.63tidak rasmi | Spanish Championships 2019 (San Sebastián/ESP) |
Skor Terbaik 2018/2019
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada |
|---|---|---|---|
| Junior Men | Program Pendek | 41.42tidak rasmi | Open d'Andorra 2018 (AND) |
| Junior Men | Skating Bebas | 79.52tidak rasmi | Open d'Andorra 2018 (AND) |
| Junior Men | Jumlah | 120.94tidak rasmi | Open d'Andorra 2018 (AND) |
Skor Terbaik 2017/2018
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada |
|---|---|---|---|
| Junior Men | Program Pendek | 41.06tidak rasmi | Open d'Andorra 2017 (AND) |
| Junior Men | Program Pendek | 36.88tidak rasmi | Spanish Senior Championships 2017 (Jaca/ESP) |
| Junior Men | Skating Bebas | 78.48tidak rasmi | Open d'Andorra 2017 (AND) |
| Junior Men | Skating Bebas | 67.54tidak rasmi | Spanish Senior Championships 2017 (Jaca/ESP) |
| Junior Men | Jumlah | 41.06tidak rasmi | Open d'Andorra 2017 (AND) |
| Junior Men | Jumlah | 36.88tidak rasmi | Spanish Senior Championships 2017 (Jaca/ESP) |
Skor Terbaik 2016/2017
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada |
|---|---|---|---|
| Advanced Novice Boys | Program Pendek | 33.12tidak rasmi | Spanish Championships 2016 (Vielha/ESP) |
| Advanced Novice Boys | Skating Bebas | 50.92tidak rasmi | Spanish Championships 2016 (Vielha/ESP) |
| Advanced Novice Boys | Jumlah | 84.04tidak rasmi | Spanish Championships 2016 (Vielha/ESP) |
Skor Terbaik 2015/2016
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada |
|---|---|---|---|
| Advanced Novice Boys | Program Pendek | 18.47tidak rasmi | Spanish Championships 2015 (San Sebastián/ESP) |
| Advanced Novice Boys | Skating Bebas | 40.76tidak rasmi | Spanish Championships 2015 (San Sebastián/ESP) |
| Advanced Novice Boys | Jumlah | 59.23tidak rasmi | Spanish Championships 2015 (San Sebastián/ESP) |
Skor Terbaik 2014/2015
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada |
|---|---|---|---|
| Debs / Basic Novice Boys | Skating Bebas | 29.55tidak rasmi | Campeonato España Infantil / Copa Federación 2015 (ESP) |
| Debs / Basic Novice Boys | Jumlah | 29.55tidak rasmi | Campeonato España Infantil / Copa Federación 2015 (ESP) |
Skor Terbaik 2013/2014
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada |
|---|---|---|---|
| Basic Novice Boys | Skating Bebas | 27.61tidak rasmi | Camp. de España Infantil y Copa Federación 2014 (ESP) |
| Basic Novice Boys | Jumlah | 27.61tidak rasmi | Camp. de España Infantil y Copa Federación 2014 (ESP) |
Skor Terbaik 2012/2013
| Kategori | Segmen | Skor | Dicapai pada |
|---|---|---|---|
| Infantil Men | Program Pendek | 13.62tidak rasmi | Campeonato de España Infantil/Debs 2013 (ESP) |
| Infantil Men | Skating Bebas | 24.89tidak rasmi | Campeonato de España Infantil/Debs 2013 (ESP) |
| Infantil Men | Jumlah | 38.51tidak rasmi | Campeonato de España Infantil/Debs 2013 (ESP) |
Musim 2026/2027
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 03–08.11.2026 | Albena Denkova CUP 2026 Sofia/BUL |
Senior Men |
Musim 2025/2026
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 24–27.03.2026 | #nextgen ICESTARS 2026 Graz/AUT |
Senior Men | 2 | 150.25 |
Short Program 3 (47.15) Free Skating 2 (103.10)
|
| 19–23.11.2025 | ISU CS PGE Warsaw Cup 2025 Warsaw/POL |
Senior Men | 23 | 143.58 |
Short Program 21 (53.00) Free Skating 24 (90.58)
|
| 25–27.09.2025 | 57. Nebelhorn Trophy 2025 Oberstdorf/GER |
Senior Men | 18 | 148.36 |
Short Program 19 (45.68) Free Skating 18 (102.68)
|
Keputusan dari musim-musim sebelumnya
Musim 2024/2025
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 13–15.12.2024 | Spanish Championships 2024 Nat. 5 Logroño/ESP |
Senior Men | 5 | 161.74 |
Short Program 6 (59.74) Free Skating 5 (102.00)
|
| 11–17.11.2024 | ISU CS Tallinn Trophy 2024 Tallinn/EST |
Senior Men | 21 | 146.76 |
Short Program 23 (41.94) Free Skating 21 (104.82)
|
| 24–26.10.2024 | 32 Nepela Memorial Bratislava/SVK |
Senior Men | 16 | 137.99 |
Short Program 15 (50.15) Free Skating 16 (87.84)
|
Musim 2023/2024
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 10–14.04.2024 | Skate Jesenice 2024 - Triglav Trophy Jesenice/SLO |
Senior Men | 1 | 170.81 |
Short Program 1 (58.68) Free Skating 1 (112.13)
|
| 01–03.03.2024 | 2024 OPEN CIUDAD DE LOGROÑO LOGROÑO/ESP |
Senior ISU Men | 1 | 154.99 |
Short Program 1 (49.77) Free Skating 1 (105.22)
|
| 14–17.12.2023 | Spanish Championships 2023 🏅 Nat. 2 Logroño/ESP |
Senior Men | 2 | 184.23 |
Short Program 4 (62.82) Free Skating 2 (121.41)
|
| 06–08.10.2023 | Finlandia Trophy 2023 Espoo/FIN |
Senior Men | 18 | 146.15 |
Short Program 19 (43.97) Free Skating 15 (102.18)
|
Musim 2022/2023
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 13–14.05.2023 | Final Liga Nacional LNP 2022 - 2023 Madrid/ESP |
Senior ISU Men | 2 | 110.32 |
Free Skating 2 (110.32)
|
| 01–02.04.2023 | OPEN CIUDAD DE LOGROÑO LOGROÑO/ESP |
Senior ISU Men | 2 | 146.12 |
Short Program 2 (50.22) Free Skating 2 (95.90)
|
| 17–20.11.2022 | Open Andorra 2022 Canillo/AND |
Senior Men | 6 | 159.09 |
Short Program 5 (57.99) Free Skating 6 (101.10)
|
| 14–16.10.2022 | Seat Budapest Trophy Budapest/HUN |
Senior Men | 17 | 152.42 |
Short Program 12 (55.81) Free Skating 18 (96.61)
|
Musim 2021/2022
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 18–20.03.2022 | COUPE DU PRINTEMPS Luxembourg/LUX |
Senior Men | 8 | 135.18 |
Short Program 8 (49.30) Free Skating 7 (85.88)
|
| 16–19.12.2021 | Spanish Championships 2021 🏅 Nat. 3 Jaca/ESP |
Senior Men | 3 | 152.10 |
Short Program 3 (55.30) Free Skating 3 (96.80)
|
| 24–28.11.2021 | Open Andorra 2021 Canillo/AND |
Senior Men | 4 | 160.44 |
Short Program 4 (57.79) Free Skating 5 (102.65)
|
| 01.11.2021 | III Campeonato Navarro ESP |
Senior ISU Men | 1 | 58.34 |
Short Program 1 (58.34)
|
| 20–24.10.2021 | FIRST TROPHY METROPOLE NICE CÔTE D AZUR Nice/FRA |
Seniors Men | 16 | 52.25 |
Short Program 16 (52.25)
|
Musim 2020/2021
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 19–21.03.2021 | Spanish Senior Championships 2021 🥇 Nat. champion Valdemoro/ESP |
Junior Men | 1 | 148.31 |
Short Program 1 (58.35) Free Skating 2 (89.96)
|
Musim 2019/2020
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 13–15.12.2019 | Spanish Championships 2019 🏅 Nat. 3 San Sebastián/ESP |
Junior Men | 3 | 148.63 |
Short Program 3 (48.71) Free Skating 3 (99.92)
|
| 20–24.11.2019 | Open d'Andorra 2019 AND |
Junior Men | 4 | 129.34 |
Short Program 2 (50.01) Free Skating 4 (79.33)
|
Musim 2018/2019
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 14–16.12.2018 | Spanish Championships 2018 Nat. 5 Logroño/ESP |
Junior Men | 5 | 119.59 |
Short Program 5 (41.83) Free Skating 5 (77.76)
|
| 28.11–02.12.2018 | Open d'Andorra 2018 AND |
Junior Men | 5 | 120.94 |
Short Program 5 (41.42) Free Skating 4 (79.52)
|
Musim 2017/2018
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 15.12.2017–17.12.2018 | Spanish Senior Championships 2017 🏅 Nat. 3 Jaca/ESP |
Junior Men | 3 | 36.88 |
Short Program 3 (36.88) Free Skating 3 (67.54)
|
| 22–26.11.2017 | Open d'Andorra 2017 AND |
Junior Men | 2 | 41.06 |
Short Program 2 (41.06) Free Skating 3 (78.48)
|
Musim 2016/2017
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 16–18.12.2016 | Spanish Championships 2016 🏅 Nat. 3 Vielha/ESP |
Advanced Novice Boys | 3 | 84.04 |
Short Program 1 (33.12) Free Skating 3 (50.92)
|
Musim 2015/2016
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 18–20.12.2015 | Spanish Championships 2015 Nat. 4 San Sebastián/ESP |
Advanced Novice Boys | 4 | 59.23 |
Short Program 4 (18.47) Free Skating 4 (40.76)
|
Musim 2014/2015
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 11–12.04.2015 | Campeonato España Infantil / Copa Federación 2015 🏅 Nat. 3 ESP |
Debs / Basic Novice Boys | 3 | 29.55 |
Free Skating 3 (29.55)
|
Musim 2013/2014
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 25–27.04.2014 | Camp. de España Infantil y Copa Federación 2014 Nat. 6 ESP |
Basic Novice Boys | 6 | 27.61 |
Free Skating 6 (27.61)
|
Musim 2012/2013
| Tarikh | Acara | Kategori | Tempat | Mata | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|
| 13–14.04.2013 | Campeonato de España Infantil/Debs 2013 🏅 Nat. 2 ESP |
Infantil Men | 2 | 38.51 |
Short Program 3 (13.62) Free Skating 2 (24.89)
|
Minimum Kejuaraan ISU ⓘ
World Championships — Men
17.03.2027 · Tampere, FIN
82.01 / 109.00 minimum−26.99
tarikh terakhir untuk mencapainya: 17.02.2027
Short Program
28.12ISU CS PGE Warsaw Cup 2025 (Warsaw/POL)
Free Skating
53.8957. Nebelhorn Trophy 2025 (Oberstdorf/GER)
European Championships — Men
27.01.2027 · Lausanne, SUI
82.01 / 86.00 minimum−3.99
tarikh terakhir untuk mencapainya: 30.12.2026
Short Program
28.12ISU CS PGE Warsaw Cup 2025 (Warsaw/POL)
Free Skating
53.8957. Nebelhorn Trophy 2025 (Oberstdorf/GER)