Nicolas van de VIJVER Access
2005-05-25 Cape Town 170 cm Cape Town ⛸ din 2012 employe, athlete
Antrenor: Megan Allely-Painczyk Fost/Antrenor(i): Lisa Stigant Coregraf: Luca Demate, Megan Allely-Painczyk
Rezultate și statistici ISU
| Realizare | Categorie | Clasament | Punctaj | Stabilit la | Dată |
|---|---|---|---|---|---|
| Personal best ranking | Senior Men · Total | 505 | 119.27 | ISU JGP Egna-Neumarkt 2022 | 15.10.2022 |
| Personal best ranking | Senior Men · Free Skating | 486 | 82.18 | ISU JGP Egna-Neumarkt 2022 | 15.10.2022 |
| Personal best ranking | Senior Men · Short Program | 540 | 37.29 | ISU JGP Riga Cup 2022 | 08.09.2022 |
Evoluția punctajului
Hartă a elementelor ⓘ
Cel Mai Bun Personal
| Categorie | Segment | Punctaj | Realizat la | Sezon |
|---|---|---|---|---|
| Senior Men | Program Scurt | 41.85neoficial | 2026 WP Championships (Cape Town/RSA) | 2025/2026 |
| Senior Men | Patinoar Liber | 64.34neoficial | 2026 WP Championships (Cape Town/RSA) | 2025/2026 |
| Senior Men | Total | 106.19neoficial | 2026 WP Championships (Cape Town/RSA) | 2025/2026 |
Cele mai bune punctaje din categoriile anterioare
| Categorie | Segment | Punctaj | Realizat la | Sezon |
|---|---|---|---|---|
| Advanced Novice Boys | Program Scurt | 28.33neoficial | Open d'Andorra 2018 (AND) | 2018/2019 |
| Advanced Novice Boys | Patinoar Liber | 44.42neoficial | Open d'Andorra 2018 (AND) | 2018/2019 |
| Advanced Novice Boys | Total | 72.75neoficial | Open d'Andorra 2018 (AND) | 2018/2019 |
| Basic Novice A Boys | Total | 24.58neoficial | Egna Spring Trophy (Egna/ITA) | 2016/2017 |
| Junior Men | Program Scurt | 46.91neoficialoficial 37.29 | Volvo Open Cup 50th (Riga/LAT) | 2023/2024 |
| Junior Men | Patinoar Liber | 94.80neoficialoficial 82.18 | Merano Ice Trophy 2023 (Merano/ITA) | 2022/2023 |
| Junior Men | Total | 128.84neoficialoficial 119.27 | Merano Ice Trophy 2023 (Merano/ITA) | 2022/2023 |
| Junior Men Junior | Program Scurt | 42.53neoficial | SAFSA National Championships 2023 (Pretoria/RSA) | 2022/2023 |
| Junior Men Junior | Patinoar Liber | 80.46neoficial | SAFSA National Championships 2023 (Pretoria/RSA) | 2022/2023 |
| Juvenile Boys | Total | 13.86neoficial | Cape Inter-Provincial 2014 (RSA) | 2014/2015 |
| Novice Boys | Program Scurt | 25.29neoficial | 2018 Cape Inter-Provincial Championships (RSA) | 2018/2019 |
| Novice Boys | Patinoar Liber | 45.26neoficial | South African National Figure Skating Championship (RSA) | 2018/2019 |
| Novice Boys | Total | 70.21neoficial | South African National Figure Skating Championship (RSA) | 2018/2019 |
| Pre Novice Boys | Patinoar Liber | 22.60neoficial | SA National Championship 2017 (RSA) | 2016/2017 |
| Pre Novice Boys Component Programme | Total | 20.26neoficial | SA National Championship 2017 (RSA) | 2016/2017 |
| Pre-Novice Boys | COMPONENTS-PROGRAM | 20.16neoficial | Gauteng Interprovincials 2016 (RSA) | 2016/2017 |
| Pre-Novice Boys | Total | 36.75neoficial | KZN Interprovincial 2016 (RSA) | 2015/2016 |
| Pre-Novice Boys Components | Total | 22.00neoficial | 2016 Cape Inter-Provincial Championships (RSA) | 2016/2017 |
| Pre_novice Boys Free | Total | 19.61neoficial | WP Club Championships 2016 (RSA) | 2016/2017 |
Cele Mai Bune Rezultate 2025/2026
| Categorie | Segment | Punctaj | Realizat la |
|---|---|---|---|
| Senior Men | Program Scurt | 41.85neoficial | 2026 WP Championships (Cape Town/RSA) |
| Senior Men | Patinoar Liber | 64.34neoficial | 2026 WP Championships (Cape Town/RSA) |
| Senior Men | Total | 106.19neoficial | 2026 WP Championships (Cape Town/RSA) |
Cele mai bune punctaje din sezoanele anterioare
Cele Mai Bune Rezultate 2023/2024
| Categorie | Segment | Punctaj | Realizat la |
|---|---|---|---|
| Junior Men | Program Scurt | 46.91neoficial | Volvo Open Cup 50th (Riga/LAT) |
| Junior Men | Patinoar Liber | 78.16neoficial | Volvo Open Cup 50th (Riga/LAT) |
| Junior Men | Total | 125.07neoficial | Volvo Open Cup 50th (Riga/LAT) |
Cele Mai Bune Rezultate 2022/2023
| Categorie | Segment | Punctaj | Realizat la |
|---|---|---|---|
| Junior Men | Program Scurt | 37.29oficial | ISU JGP Riga Cup 2022 (Riga/LAT) |
| Junior Men | Patinoar Liber | 94.80neoficialoficial 82.18 | Merano Ice Trophy 2023 (Merano/ITA) |
| Junior Men | Total | 128.84neoficialoficial 119.27 | Merano Ice Trophy 2023 (Merano/ITA) |
| Junior Men Junior | Program Scurt | 42.53neoficial | SAFSA National Championships 2023 (Pretoria/RSA) |
| Junior Men Junior | Patinoar Liber | 80.46neoficial | SAFSA National Championships 2023 (Pretoria/RSA) |
Cele Mai Bune Rezultate 2021/2022
| Categorie | Segment | Punctaj | Realizat la |
|---|---|---|---|
| Junior Men | Program Scurt | 43.34neoficialoficial 35.95 | Egna Spring Trophy 2022 (Egna/ITA) |
| Junior Men | Patinoar Liber | 70.31neoficialoficial 60.25 | Egna Spring Trophy 2022 (Egna/ITA) |
| Junior Men | Total | 113.65neoficialoficial 96.20 | Egna Spring Trophy 2022 (Egna/ITA) |
Cele Mai Bune Rezultate 2020/2021
| Categorie | Segment | Punctaj | Realizat la |
|---|---|---|---|
| Junior Men | Program Scurt | 36.89neoficial | Gauteng Inter-Provincial Figure Skating Championsh (RSA) |
| Junior Men | Patinoar Liber | 66.70neoficial | Gauteng Inter-Provincial Figure Skating Championsh (RSA) |
| Junior Men | Total | 103.59neoficial | Gauteng Inter-Provincial Figure Skating Championsh (RSA) |
Cele Mai Bune Rezultate 2019/2020
| Categorie | Segment | Punctaj | Realizat la |
|---|---|---|---|
| Junior Men | Program Scurt | 29.08neoficial | SA National Figure Skating Championships 2021 (RSA) |
| Junior Men | Patinoar Liber | 63.62neoficial | SA National Figure Skating Championships 2021 (RSA) |
| Junior Men | Total | 92.70neoficial | SA National Figure Skating Championships 2021 (RSA) |
Cele Mai Bune Rezultate 2018/2019
| Categorie | Segment | Punctaj | Realizat la |
|---|---|---|---|
| Advanced Novice Boys | Program Scurt | 28.33neoficial | Open d'Andorra 2018 (AND) |
| Advanced Novice Boys | Patinoar Liber | 44.42neoficial | Open d'Andorra 2018 (AND) |
| Advanced Novice Boys | Total | 72.75neoficial | Open d'Andorra 2018 (AND) |
| Novice Boys | Program Scurt | 25.29neoficial | 2018 Cape Inter-Provincial Championships (RSA) |
| Novice Boys | Patinoar Liber | 45.26neoficial | South African National Figure Skating Championship (RSA) |
| Novice Boys | Total | 70.21neoficial | South African National Figure Skating Championship (RSA) |
Cele Mai Bune Rezultate 2017/2018
| Categorie | Segment | Punctaj | Realizat la |
|---|---|---|---|
| Novice Boys | Program Scurt | 22.91neoficial | South African National Championships 2018 (RSA) |
| Novice Boys | Patinoar Liber | 39.48neoficial | South African National Championships 2018 (RSA) |
| Novice Boys | Total | 62.39neoficial | South African National Championships 2018 (RSA) |
Cele Mai Bune Rezultate 2016/2017
| Categorie | Segment | Punctaj | Realizat la |
|---|---|---|---|
| Basic Novice A Boys | Patinoar Liber | 24.58neoficial | Egna Spring Trophy (Egna/ITA) |
| Basic Novice A Boys | Total | 24.58neoficial | Egna Spring Trophy (Egna/ITA) |
| Novice Boys | Program Scurt | 17.96neoficial | KZN Inter Provicincial 2017 (RSA) |
| Novice Boys | Patinoar Liber | 29.65neoficial | Western Province Figure Skating Championships 2017 (RSA) |
| Novice Boys | Total | 45.20neoficial | Western Province Figure Skating Championships 2017 (RSA) |
| Pre Novice Boys | Patinoar Liber | 22.60neoficial | SA National Championship 2017 (RSA) |
| Pre Novice Boys | Total | 22.60neoficial | SA National Championship 2017 (RSA) |
| Pre Novice Boys Component Programme | COMPONENT-PROGRAMME | 20.26neoficial | SA National Championship 2017 (RSA) |
| Pre Novice Boys Component Programme | Total | 20.26neoficial | SA National Championship 2017 (RSA) |
| Pre-Novice Boys | COMPONENTS-PROGRAM | 20.16neoficial | Gauteng Interprovincials 2016 (RSA) |
| Pre-Novice Boys Components | COMPONENTS-PROGRAM | 22.00neoficial | 2016 Cape Inter-Provincial Championships (RSA) |
| Pre-Novice Boys Components | Total | 22.00neoficial | 2016 Cape Inter-Provincial Championships (RSA) |
| Pre_novice Boys Free | Patinoar Liber | 19.61neoficial | WP Club Championships 2016 (RSA) |
| Pre_novice Boys Free | Total | 19.61neoficial | WP Club Championships 2016 (RSA) |
Cele Mai Bune Rezultate 2015/2016
| Categorie | Segment | Punctaj | Realizat la |
|---|---|---|---|
| Pre-Novice Boys | Patinoar Liber | 20.04neoficial | 2016 Western Province Championships (RSA) |
| Pre-Novice Boys | COMPONENTS-PROGRAM | 17.50neoficial | KZN Interprovincial 2016 (RSA) |
| Pre-Novice Boys | Total | 36.75neoficial | KZN Interprovincial 2016 (RSA) |
| Pre-Novice Boys Components | Total | 13.50neoficial | Cape Inter-Provincials 2015 (RSA) |
Cele Mai Bune Rezultate 2014/2015
| Categorie | Segment | Punctaj | Realizat la |
|---|---|---|---|
| Juvenile Boys | Patinoar Liber | 13.86neoficial | Cape Inter-Provincial 2014 (RSA) |
| Juvenile Boys | Total | 13.86neoficial | Cape Inter-Provincial 2014 (RSA) |
Sezonul 2025/2026
| Dată | Eveniment | Categorie | Loc | Puncte | Segmente |
|---|---|---|---|---|---|
| 16–17.02.2026 | 2026 WP Championships Cape Town/RSA |
Senior Men | 1 | 106.19 |
Short Program 1 (41.85) Free Skating 1 (64.34)
|
Rezultate din sezoanele anterioare
Sezonul 2023/2024
| Dată | Eveniment | Categorie | Loc | Puncte | Segmente |
|---|---|---|---|---|---|
| 10–13.03.2024 | SA National Championship 2024 🏅 Nat. 2 Cape Town/RSA |
Junior Men | 2 | 106.71 |
Short Program 1 (43.85) Free Skating 2 (62.86)
|
| 02–05.11.2023 | Volvo Open Cup 50th Riga/LAT |
Junior Men | 13 | 125.07 |
Short Program 11 (46.91) Free Skating 13 (78.16)
|
Sezonul 2022/2023
| Dată | Eveniment | Categorie | Loc | Puncte | Segmente |
|---|---|---|---|---|---|
| 13–14.03.2023 | SAFSA National Championships 2023 🥇 Nat. champion Pretoria/RSA |
Junior Men | 1 | 122.99 | |
| 13–14.03.2023 | SAFSA National Championships 2023 Nationals Pretoria/RSA |
Junior Men Junior |
Free Skating 1 (80.46) Short Program 1 (42.53)
|
||
| 13–14.02.2023 | Western Province Championships 2023 Cape Town/RSA |
Junior Men | 1 | 136.89 |
Short Program 1 (47.00) Free Skating 1 (89.89)
|
| 28–29.01.2023 | Merano Ice Trophy 2023 Merano/ITA |
Junior Men | 2 | 128.84 |
Short Program 3 (34.04) Free Skating 1 (94.80)
|
| 12–15.10.2022 | ISU JGP Egna-Neumarkt 2022 Egna-Neumarkt/ITA |
Junior Men | 28 | 119.27 |
Short Program 29 (37.09) Free Skating 27 (82.18)
|
| 07–10.09.2022 | ISU JGP Riga Cup 2022 Riga/LAT |
Junior Men | 25 | 93.74 |
Short Program 25 (37.29) Free Skating 26 (56.45)
|
Sezonul 2021/2022
| Dată | Eveniment | Categorie | Loc | Puncte | Segmente |
|---|---|---|---|---|---|
| 09–10.05.2022 | 2022 SA National Figure Skating Championships 🥇 Nat. champion RSA |
Junior Men | 1 | 121.38 |
Short Program 1 (42.68) Free Skating 1 (78.70)
|
| 07–10.04.2022 | Egna Spring Trophy 2022 Egna/ITA |
Junior Men | 10 | 113.65 |
Short Program 11 (43.34) Free Skating 10 (70.31)
|
| 21–22.02.2022 | 2022 WP Figure Skating Championships RSA |
Junior Men | Retras | ||
| 11–12.10.2021 | Cape Inter Provincial 2021 RSA |
Junior Men | 1 | 97.05 |
Short Program 2 (30.87) Free Skating 1 (66.18)
|
| 22–25.09.2021 | ISU JGP Ljubljana 2021 Ljubljana/SLO |
Junior Men | 17 | 96.20 |
Short Program 17 (35.95) Free Skating 17 (60.25)
|
Sezonul 2020/2021
| Dată | Eveniment | Categorie | Loc | Puncte | Segmente |
|---|---|---|---|---|---|
| 18–19.04.2021 | Gauteng Inter-Provincial Figure Skating Championsh RSA |
Junior Men | 2 | 103.59 |
Short Program 2 (36.89) Free Skating 2 (66.70)
|
| 20–21.03.2021 | KZN Interprovincial 2021 RSA |
Junior Men | 1 | 82.39 |
Short Program 1 (35.76) Free Skating 1 (46.63)
|
| 09–10.03.2021 | 2021 WP Championships RSA |
Junior Men | 1 | 87.90 |
Short Program 1 (30.75) Free Skating 1 (57.15)
|
Sezonul 2019/2020
| Dată | Eveniment | Categorie | Loc | Puncte | Segmente |
|---|---|---|---|---|---|
| 06–08.06.2021 | SA National Figure Skating Championships 2021 🥇 Nat. champion RSA |
Junior Men | 1 | 92.70 |
Short Program 1 (29.08) Free Skating 1 (63.62)
|
| 01.09.2019 | KZN Inter-Provincial Championships 2019 RSA |
Junior Men | 1 | 84.60 |
Short Program 1 (28.22) Free Skating 1 (56.38)
|
Sezonul 2018/2019
| Dată | Eveniment | Categorie | Loc | Puncte | Segmente |
|---|---|---|---|---|---|
| 02–05.04.2019 | South African National Figure Skating Championship 🥇 Nat. champion RSA |
Novice Boys | 1 | 70.21 |
Short Program 1 (24.95) Free Skating 1 (45.26)
|
| 02–03.03.2019 | 2019 Western Province Championships RSA |
Novice Boys | 1 | 61.31 |
Short Program 1 (24.00) Free Skating 1 (37.31)
|
| 17–18.02.2019 | Gauteng Inter Provincial Championship 2019 RSA |
Novice Boys | 1 | 68.60 |
Short Program 1 (23.89) Free Skating 1 (44.71)
|
| 28.11–02.12.2018 | Open d'Andorra 2018 AND |
Advanced Novice Boys | 1 | 72.75 |
Short Program 1 (28.33) Free Skating 1 (44.42)
|
| 12–14.10.2018 | 2018 Cape Inter-Provincial Championships RSA |
Novice Boys | 1 | 64.30 |
Short Program 1 (25.29) Free Skating 1 (39.01)
|
| 03.10.2018 | KZN Inter-Provincial Championships 2018 (Sept) RSA |
Novice Boys | 1 | 65.65 |
Short Program 1 (25.23) Free Skating 1 (40.42)
|
| 15–16.09.2018 | 2018 Western Province Club Championships RSA |
Novice Boys | 1 | 54.36 |
Short Program 1 (21.20) Free Skating 1 (33.16)
|
Sezonul 2017/2018
| Dată | Eveniment | Categorie | Loc | Puncte | Segmente |
|---|---|---|---|---|---|
| 08.05.2018 | South African National Championships 2018 🥇 Nat. champion RSA |
Novice Boys | 1 | 62.39 |
Short Program 1 (22.91) Free Skating 1 (39.48)
|
| 17–18.03.2018 | 2018 WP Championships RSA |
Novice Boys | 1 | 60.36 |
Short Program 1 (22.70) Free Skating 1 (37.66)
|
| 18.02.2018 | 2018 Kwazulu/Natal Interprovincial Championships RSA |
Novice Boys | 1 | 51.31 |
Short Program 1 (18.43) Free Skating 1 (32.88)
|
| 13–15.10.2017 | 2017 Cape Inter-Provincial Championships RSA |
Novice Boys | 1 | 41.28 |
Short Program 2 (16.62) Free Skating 1 (24.66)
|
Sezonul 2016/2017
Sezonul 2015/2016
| Dată | Eveniment | Categorie | Loc | Puncte | Segmente |
|---|---|---|---|---|---|
| 08.05.2016 | 2016 SA National Championships 🥇 Nat. champion RSA |
Pre-Novice Boys | 1 | 17.54 |
Free Skating 1 (17.54)
|
| 16–17.04.2016 | 2016 Western Province Championships RSA |
Pre-Novice Boys | 1 | 15.50 |
Components Program 1 (15.50) Free Skating 1 (20.04)
|
| 04–06.03.2016 | KZN Interprovincial 2016 RSA |
Pre-Novice Boys | 1 | 36.75 |
Components Program 1 (17.50) Free Skating 1 (19.25)
|
| 16–18.10.2015 | Cape Inter-Provincials 2015 RSA |
Pre-Novice Boys Components | 1 | 13.50 | |
| 16–18.10.2015 | Cape Inter-Provincials 2015 RSA |
Pre-Novice Boys | 1 | 15.07 |
Components Program 1 (13.50) Free Skating 1 (15.07)
|
| 19–20.09.2015 | 2015 WP Club Championships RSA |
Pre-Novice Boys | 1 | 17.32 |
Components Program 1 (12.64) Free Skating 1 (17.32)
|
| 05–06.09.2015 | Gauteng Interprovincial 2015 RSA |
Pre-Novice Boys | 1 | 17.43 |
Components Program 1 (14.82) Free Skating 1 (17.43)
|
Sezonul 2014/2015
| Dată | Eveniment | Categorie | Loc | Puncte | Segmente |
|---|---|---|---|---|---|
| 17–18.10.2014 | Cape Inter-Provincial 2014 RSA |
Juvenile Boys | 1 | 13.86 |
Free Skating 1 (13.86)
|