Aura Aboensis Access
Score progression
Element map ⓘ
Personal Best
| Category | Segment | Score | Achieved at | Season |
|---|---|---|---|---|
| Aikuiset | Total | 70.52 | ML kansallisten 3 kilpail ja SM-jun SM-nov HF (Seinäjoki / SeiTL/FIN) | 2025/2026 |
Personal bests from earlier categories
| Category | Segment | Score | Achieved at | Season |
|---|---|---|---|---|
| Aikuiset L1 | Total | 68.61 | Aikuiset ja Tulokkaat L1 L2 (Pori/FIN) | 2025/2026 |
| Aikuiset L2 | Total | 63.51 | Kansallisten sarjojen 1.kilpailu (Lappeenranta/FIN) | 2022/2023 |
| Aikuiset L2 Mupi | Total | 65.75 | ML Kansalliset 1. kilp. 21.-22.11.2020 (FIN) | 2020/2021 |
| Aikuiset Mupi L1 | Total | 64.78 | ML Kans 1. kilp. Mupi-arviointi (Aik & Nov) (Kouvola / KKJT/FIN) | 2025/2026 |
| Aikuiset, Mupi | Total | 69.03 | ML kansallisten 3k SMjun SMnov HF (Helsinki/FIN) | 2024/2025 |
| Aikuiset, Mupi L2 | Total | 68.11 | ML Kans 2kilp Tul Aik Nov L1L2 (Seinäjoki / SeiTL/FIN) | 2024/2025 |
| L1 Aikuiset, Mupi | Total | 67.23 | Kansalliset 1k mupi (Kouvola / KKJT/FIN) | 2023/2024 |
| Lohko 1 Aikuiset, Mupi | Total | 67.53 | ML 2 kans tulokkaat aikuiset Noviisit L1 ja L2 (Kerava / KeMu/FIN) | 2023/2024 |
Best Scores 2025/2026
| Category | Segment | Score | Achieved at |
|---|---|---|---|
| Aikuiset | Free Skating | 70.52 | ML kansallisten 3 kilpail ja SM-jun SM-nov HF (Seinäjoki / SeiTL/FIN) |
| Aikuiset | Total | 70.52 | ML kansallisten 3 kilpail ja SM-jun SM-nov HF (Seinäjoki / SeiTL/FIN) |
| Aikuiset L1 | Free Skating | 68.61 | Aikuiset ja Tulokkaat L1 L2 (Pori/FIN) |
| Aikuiset L1 | Total | 68.61 | Aikuiset ja Tulokkaat L1 L2 (Pori/FIN) |
| Aikuiset Mupi L1 | Free Skating | 64.78 | ML Kans 1. kilp. Mupi-arviointi (Aik & Nov) (Kouvola / KKJT/FIN) |
| Aikuiset Mupi L1 | Total | 64.78 | ML Kans 1. kilp. Mupi-arviointi (Aik & Nov) (Kouvola / KKJT/FIN) |
Best scores from earlier seasons
Best Scores 2024/2025
| Category | Segment | Score | Achieved at |
|---|---|---|---|
| Aikuiset, Mupi | Free Skating | 69.03 | ML kansallisten 3k SMjun SMnov HF (Helsinki/FIN) |
| Aikuiset, Mupi | Total | 69.03 | ML kansallisten 3k SMjun SMnov HF (Helsinki/FIN) |
| Aikuiset, Mupi L2 | Free Skating | 68.11 | ML Kans 2kilp Tul Aik Nov L1L2 (Seinäjoki / SeiTL/FIN) |
| Aikuiset, Mupi L2 | Total | 68.11 | ML Kans 2kilp Tul Aik Nov L1L2 (Seinäjoki / SeiTL/FIN) |
Best Scores 2023/2024
| Category | Segment | Score | Achieved at |
|---|---|---|---|
| Aikuiset, Mupi | Free Skating | 64.34 | ML aluemestaruus 2024 Lounais-Suomi (Pori/FIN) |
| Aikuiset, Mupi | Total | 64.34 | ML aluemestaruus 2024 Lounais-Suomi (Pori/FIN) |
| L1 Aikuiset, Mupi | Free Skating | 67.23 | Kansalliset 1k mupi (Kouvola / KKJT/FIN) |
| L1 Aikuiset, Mupi | Total | 67.23 | Kansalliset 1k mupi (Kouvola / KKJT/FIN) |
| Lohko 1 Aikuiset, Mupi | Free Skating | 67.53 | ML 2 kans tulokkaat aikuiset Noviisit L1 ja L2 (Kerava / KeMu/FIN) |
| Lohko 1 Aikuiset, Mupi | Total | 67.53 | ML 2 kans tulokkaat aikuiset Noviisit L1 ja L2 (Kerava / KeMu/FIN) |
Best Scores 2022/2023
| Category | Segment | Score | Achieved at |
|---|---|---|---|
| Aikuiset | Free Skating | 66.30 | Tiksi Ice Club 2023 (VANTAA/FIN) |
| Aikuiset | Total | 66.30 | Tiksi Ice Club 2023 (VANTAA/FIN) |
| Aikuiset L2 | Free Skating | 63.51 | Kansallisten sarjojen 1.kilpailu (Lappeenranta/FIN) |
| Aikuiset L2 | Total | 63.51 | Kansallisten sarjojen 1.kilpailu (Lappeenranta/FIN) |
| Aikuiset Mupi | Free Skating | 63.30 | Muodostelmaluistelu kansallisten sarjojen 3.kilpailu (Espoo / EsJt/FIN) |
| Aikuiset Mupi | Total | 63.30 | Muodostelmaluistelu kansallisten sarjojen 3.kilpailu (Espoo / EsJt/FIN) |
Best Scores 2021/2022
| Category | Segment | Score | Achieved at |
|---|---|---|---|
| Aikuiset L2 Mupi | Free Skating | 60.58 | ML kans. 1.vk 20.-21.11.2021 (FIN) |
| Aikuiset L2 Mupi | Total | 60.58 | ML kans. 1.vk 20.-21.11.2021 (FIN) |
| Aikuiset Mupi | Free Skating | 66.59 | ML 3. Kilpailu ja SM-sarjojen HF 12.-13.3.2022 (FIN) |
| Aikuiset Mupi | Total | 66.59 | ML 3. Kilpailu ja SM-sarjojen HF 12.-13.3.2022 (FIN) |
Best Scores 2020/2021
| Category | Segment | Score | Achieved at |
|---|---|---|---|
| Aikuiset L2 Mupi | Free Skating | 65.75 | ML Kansalliset 1. kilp. 21.-22.11.2020 (FIN) |
| Aikuiset L2 Mupi | Total | 65.75 | ML Kansalliset 1. kilp. 21.-22.11.2020 (FIN) |
Season 2025/2026
| Date | Event | Category | Place | Points | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 14–15.03.2026 | ML kansallisten 3 kilpail ja SM-jun SM-nov HF Seinäjoki / SeiTL/FIN |
Aikuiset | 1 | 70.52 |
Free Skating 1 (70.52)
|
| 14–15.02.2026 | Tiksi Ice Club 2026 TIkkurila/FIN |
Aikuiset, Mupi | WD | ||
| 24.01.2026 | Aikuiset ja Tulokkaat L1 L2 Pori/FIN |
Aikuiset L1 | 1 | 68.61 |
Free Skating 1 (68.61)
|
| 29.11.2025 | ML Kans 1. kilp. Mupi-arviointi (Aik & Nov) Kouvola / KKJT/FIN |
Aikuiset Mupi L1 | 1 | 64.78 |
Free Skating 1 (64.78)
|
Results from earlier seasons
Season 2024/2025
| Date | Event | Category | Place | Points | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 08–09.03.2025 | ML kansallisten 3k SMjun SMnov HF Helsinki/FIN |
Aikuiset, Mupi | 2 | 69.03 |
Free Skating 2 (69.03)
|
| 25–26.01.2025 | ML Kans 2kilp Tul Aik Nov L1L2 Seinäjoki / SeiTL/FIN |
Aikuiset, Mupi L2 | 1 | 68.11 |
Free Skating 1 (68.11)
|
| 18.01.2025 | LoSuTa ML Aluemestaruuskilpailut 2025 Kaarina/FIN |
Aikuiset, Mupi | 1 | 61.81 |
Free Skating 1 (61.81)
|
| 24.11.2024 | ML Kans 1 kilp Aik ja Nov MUPI Vantaa/FIN |
Aikuiset, Mupi L2 | 1 | 65.96 |
Free Skating 1 (65.96)
|
Season 2023/2024
| Date | Event | Category | Place | Points | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 09–10.03.2024 | ML kansallisten 3 kilpailu SMjun ja SMnov HF Helsinki/FIN |
Aikuiset, Mupi | 3 | 62.79 |
Free Skating 3 (62.79)
|
| 28.01.2024 | ML aluemestaruus 2024 Lounais-Suomi Pori/FIN |
Aikuiset, Mupi | 1 | 64.34 |
Free Skating 1 (64.34)
|
| 20–21.01.2024 | ML 2 kans tulokkaat aikuiset Noviisit L1 ja L2 Kerava / KeMu/FIN |
Lohko 1 Aikuiset, Mupi | 1 | 67.53 |
Free Skating 1 (67.53)
|
| 18.11.2023 | Kansalliset 1k mupi Kouvola / KKJT/FIN |
L1 Aikuiset, Mupi | 2 | 67.23 |
Free Skating 2 (67.23)
|
Season 2022/2023
| Date | Event | Category | Place | Points | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 11–12.03.2023 | Muodostelmaluistelu kansallisten sarjojen 3.kilpailu Espoo / EsJt/FIN |
Aikuiset Mupi | 2 | 63.30 |
Free Skating 2 (63.30)
|
| 11–12.02.2023 | Tiksi Ice Club 2023 VANTAA/FIN |
Aikuiset | 2 | 66.30 |
Free Skating 2 (66.30)
|
| 15.01.2023 | Aikuiset, Noviisit, Tulokkaat L2 LK2 VANTAA/FIN |
Aikuiset | 2 | 65.66 |
Free Skating 2 (65.66)
|
| 20.11.2022 | Kansallisten sarjojen 1.kilpailu Lappeenranta/FIN |
Aikuiset L2 | 1 | 63.51 |
Free Skating 1 (63.51)
|
Season 2021/2022
| Date | Event | Category | Place | Points | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 12–13.03.2022 | ML 3. Kilpailu ja SM-sarjojen HF 12.-13.3.2022 FIN |
Aikuiset Mupi | 1 | 66.59 |
Free Skating 1 (66.59)
|
| 20–21.11.2021 | ML kans. 1.vk 20.-21.11.2021 FIN |
Aikuiset L2 Mupi | 2 | 60.58 |
Free Skating 2 (60.58)
|
Season 2020/2021
| Date | Event | Category | Place | Points | Segments |
|---|---|---|---|---|---|
| 21–22.11.2020 | ML Kansalliset 1. kilp. 21.-22.11.2020 FIN |
Aikuiset L2 Mupi | 1 | 65.75 |
Free Skating 1 (65.75)
|