Marek DRAHOS Access
Poängutveckling
Elementkarta ⓘ
Personbästa
| Kategori | Segment | Poäng | Uppnått vid | Säsong |
|---|---|---|---|---|
| Boys | Kortprogram | 27.00 | Velka Cena Zlina (Zlin/CZE) | 2025/2026 |
| Boys | Fristående | 48.99 | Velka Cena Zlina (Zlin/CZE) | 2025/2026 |
| Boys | Total | 75.99 | Velka Cena Zlina (Zlin/CZE) | 2025/2026 |
Personliga bästa från tidigare kategorier
| Kategori | Segment | Poäng | Uppnått vid | Säsong |
|---|---|---|---|---|
| Druzstva Boys | Total | 45.33 | OLYMPIADA DETI A MLADEZE 2025 (Cesky Tesin/CZE) | 2024/2025 |
| Younger Boys | Total | 48.47 | Orlovska pirueta (Orlova/CZE) | 2024/2025 |
| Youngest Boys | Total | 33.85 | VC Ceskych Budejovic (Ceske Budejovice/CZE) | 2022/2023 |
Bästa poäng 2025/2026
| Kategori | Segment | Poäng | Uppnått vid |
|---|---|---|---|
| Boys | Kortprogram | 27.00 | Velka Cena Zlina (Zlin/CZE) |
| Boys | Fristående | 48.99 | Velka Cena Zlina (Zlin/CZE) |
| Boys | Total | 75.99 | Velka Cena Zlina (Zlin/CZE) |
Bästa poäng från tidigare säsonger
Bästa poäng 2024/2025
| Kategori | Segment | Poäng | Uppnått vid |
|---|---|---|---|
| Druzstva Boys | Fristående | 45.33 | OLYMPIADA DETI A MLADEZE 2025 (Cesky Tesin/CZE) |
| Druzstva Boys | Total | 45.33 | OLYMPIADA DETI A MLADEZE 2025 (Cesky Tesin/CZE) |
| Younger Boys | Fristående | 48.47 | Orlovska pirueta (Orlova/CZE) |
| Younger Boys | Total | 48.47 | Orlovska pirueta (Orlova/CZE) |
Bästa poäng 2023/2024
| Kategori | Segment | Poäng | Uppnått vid |
|---|---|---|---|
| Younger Boys | Fristående | 44.17 | MCR zactva, ml.zactva a nejml.zactva (Ceske Budejovice/CZE) |
| Younger Boys | Total | 44.17 | MCR zactva, ml.zactva a nejml.zactva (Ceske Budejovice/CZE) |
Bästa poäng 2022/2023
| Kategori | Segment | Poäng | Uppnått vid |
|---|---|---|---|
| Youngest Boys | Fristående | 33.85 | VC Ceskych Budejovic (Ceske Budejovice/CZE) |
| Youngest Boys | Total | 33.85 | VC Ceskych Budejovic (Ceske Budejovice/CZE) |
Bästa poäng 2021/2022
| Kategori | Segment | Poäng | Uppnått vid |
|---|---|---|---|
| Youngest Boys | Fristående | 26.60 | VC Breclavi (CZE) |
| Youngest Boys | Total | 26.60 | VC Breclavi (CZE) |
Säsong 2025/2026
| Datum | Tävling | Kategori | Placering | Poäng | Segment |
|---|---|---|---|---|---|
| 06–08.03.2026 | MCR zactva, mladsiho zactva a nejmladsiho zactva 2026 Nat. 9 Pribram/CZE |
Boys | 9 | 70.14 |
Short Program 9 (26.28) Free Skating 11 (43.86)
|
| 14–15.02.2026 | Velka Cena Zlina Zlin/CZE |
Boys | 2 | 75.99 |
Short Program 3 (27.00) Free Skating 2 (48.99)
|
| 07–08.02.2026 | VC Mlada Boleslav Mlada Boleslav/CZE |
Boys | 4 | 71.00 |
Short Program 4 (23.25) Free Skating 4 (47.75)
|
| 24–25.01.2026 | Bakalarsky pohar Rakovnik/CZE |
Boys | 8 | 68.60 |
Short Program 8 (24.84) Free Skating 8 (43.76)
|
| 10–11.01.2026 | Velka cena STRAKONIC Strakonice/CZE |
Boys | 6 | 68.75 |
Short Program 6 (22.51) Free Skating 6 (46.24)
|
Resultat från tidigare säsonger
Säsong 2024/2025
| Datum | Tävling | Kategori | Placering | Poäng | Segment |
|---|---|---|---|---|---|
| 08–09.03.2025 | MCR zactva, ml. zactva a nejml. zactva 2025 🥇 Nat. champion Turnov/CZE |
Younger Boys | 1 | 48.19 |
Free Skating 1 (48.19)
|
| 08–09.02.2025 | VC Zlina Zlin/CZE |
Younger Boys | 1 | 46.04 |
Free Skating 1 (46.04)
|
| 27–29.01.2025 | OLYMPIADA DETI A MLADEZE 2025 Cesky Tesin/CZE |
Younger Boys | 1 | 45.30 |
Free Skating 1 (45.30)
|
| 27–29.01.2025 | OLYMPIADA DETI A MLADEZE 2025 Cesky Tesin/CZE |
Druzstva Boys | 4 | 45.33 |
Free Skating 4 (45.33)
|
| 25–26.01.2025 | VC Strakonice Strakonice/CZE |
Younger Boys | WD | ||
| 11–12.01.2025 | Pohar rakovnickeho Bakalare Rakovnik/CZE |
Younger Boys | 2 | 40.80 |
Free Skating 2 (40.80)
|
| 22–24.11.2024 | Orlovska pirueta Orlova/CZE |
Younger Boys | 1 | 48.47 |
Free Skating 1 (48.47)
|
| 09–10.11.2024 | Velka cena Trince Trinec/CZE |
Younger Boys | 1 | 46.05 |
Free Skating 1 (46.05)
|
| 02–03.11.2024 | Velka cena Ostravy Ostrava/CZE |
Younger Boys | 1 | 40.94 |
Free Skating 1 (40.94)
|
| 19–20.10.2024 | Mala cena Pardubic Pardubice/CZE |
Younger Boys | 1 | 39.00 |
Free Skating 1 (39.00)
|
Säsong 2023/2024
| Datum | Tävling | Kategori | Placering | Poäng | Segment |
|---|---|---|---|---|---|
| 02–03.03.2024 | MCR zactva, ml.zactva a nejml.zactva 🏅 Nat. 2 Ceske Budejovice/CZE |
Younger Boys | 2 | 44.17 |
Free Skating 2 (44.17)
|
| 07.02.2024 | VC Zlina Zlin/CZE |
Younger Boys | 1 | 39.12 |
Free Skating 1 (39.12)
|
| 27–28.01.2024 | Pohar rakovnickeho Bakalare Rakovnik/CZE |
Younger Boys | 2 | 39.52 |
Free Skating 2 (39.52)
|
| 20–21.01.2024 | VC Strakonice Strakonice/CZE |
Younger Boys | 4 | 38.32 |
Free Skating 4 (38.32)
|
| 25–26.11.2023 | Orlovska pirueta 2023 Orlova/CZE |
Younger Boys | 2 | 43.72 |
Free Skating 2 (43.72)
|
| 18–19.11.2023 | Krusnohorska brusle Usti nad Labem/CZE |
Younger Boys | 7 | 32.91 |
Free Skating 7 (32.91)
|
| 28–29.10.2023 | Mala cena Pardubic Pardubice/CZE |
Younger Boys | 4 | 36.31 |
Free Skating 4 (36.31)
|
| 21–22.10.2023 | Velka cena Brna Brno/CZE |
Younger Boys | 5 | 33.67 |
Free Skating 5 (33.67)
|
Säsong 2022/2023
| Datum | Tävling | Kategori | Placering | Poäng | Segment |
|---|---|---|---|---|---|
| 04–05.03.2023 | MCR zactva, ml.zactva a nejml.zactva 2023 🏅 Nat. 3 Koprivnice/CZE |
Youngest Boys | 3 | 27.58 |
Free Skating 3 (27.58)
|
| 18–19.02.2023 | VC Ceskych Budejovic Ceske Budejovice/CZE |
Youngest Boys | 1 | 33.85 |
Free Skating 1 (33.85)
|
| 11–12.02.2023 | Bakalarsky pohar Rakovnik/CZE |
Youngest Boys | 1 | 28.77 |
Free Skating 1 (28.77)
|
| 28–29.01.2023 | VC Ceskeho Tesina Cesky Tesin/CZE |
Youngest Boys | 1 | 30.29 |
Free Skating 1 (30.29)
|
| 10–11.12.2022 | Pribramsky kahan CZE |
Youngest Boys | 1 | 29.67 |
Free Skating 1 (29.67)
|
| 26–27.11.2022 | Orlovska Pirueta Orlova/CZE |
Youngest Boys | 2 | 30.88 |
Free Skating 2 (30.88)
|
| 19–20.11.2022 | MC Pardubic Pardubice/CZE |
Youngest Boys | 2 | 28.98 |
Free Skating 2 (28.98)
|
| 05–06.11.2022 | Velka cena Ostravy Ostrava/CZE |
Youngest Boys | 2 | 28.42 |
Free Skating 2 (28.42)
|
| 22.10.2022 | VC Nachoda CZE |
Youngest Boys | WD | ||
| 22–23.10.2022 | Velka cena Brna Brno/CZE |
Youngest Boys | 2 | 23.87 |
Free Skating 2 (23.87)
|
Säsong 2021/2022
| Datum | Tävling | Kategori | Placering | Poäng | Segment |
|---|---|---|---|---|---|
| 05–06.03.2022 | Mistrovstvi CR zactva, ml.zactva a nejml.zactva 20 Nat. 4 CZE |
Youngest Boys | 4 | 23.34 |
Free Skating 4 (23.34)
|
| 12–13.02.2022 | VC Strakonice CZE |
Youngest Boys | 4 | 23.47 |
Free Skating 4 (23.47)
|
| 22–23.01.2022 | VC Breclavi CZE |
Youngest Boys | 3 | 26.60 |
Free Skating 3 (26.60)
|
| 27–28.11.2021 | Orlovska pirueta CZE |
Youngest Boys | 3 | 19.93 |
Free Skating 3 (19.93)
|
| 30–31.10.2021 | VC Ostrava CZE |
Youngest Boys | 4 | 20.28 |
Free Skating 4 (20.28)
|
| 16–17.10.2021 | MC Pardubice CZE |
Youngest Boys | 5 | 23.27 |
Free Skating 5 (23.27)
|